Recenze

Na dně Temné řeky

Tak tohle byla parádička. 🙂 Druhý díl NA DNĚ TEMNÉ ŘEKY ze série Případy Kay Sharpové je ještě lepší než úvodní počin a vás opět čeká zběsilá jízda plná napětí, zvrhlých zločinců a velmi sympatické vyšetřovací dvojice, kterou spojuje svědomitost i vzájemná přitažlivost. Laťka je tentokrát zvednuta pořádně vysoko. 😉

Název: Na dně temné řeky
Autor: Leslie Wolfe
Překlad: Simona Klára Kučerová
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2023
Počet stran: 304

Když inspektorka Kay Sharpová poprvé opustila zapadákov Mount Chester, slíbila si, že se nikdy nevrátí. Město skrývalo jen špatné vzpomínky a temná tajemství. Když však dojde k brutální vraždě sedmnáctileté dívky, Kay se vrátit musí. Oběť má na krku medailon, jenž je Kay povědomý. Měla jej tříletá Rose Harrelsonová, když před čtrnácti lety uprostřed noci zmizela ze svého pokojíčku. Nevyřešený případ všechny stále děsí. Pokud je mrtvá dívka Rose, kde doteď byla? Kdo ji celé ty roky ukrýval? Jenže zavražděná není Rose. Proč však měla medailon a co se stalo s děvčátkem? Kay postupně rozplétá síť lží a podvodů spřádaných po celá desetiletí, až se ocitne tváří v tvář děsivému vrahovi…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Na dně Temné řeky je velmi návykovou záležitostí, a pokud milujete série, tady se pro vás rozjíždí další vymazlená nálož čtiva, bez které se vaše knihovna určitě neobejde. Ano, je to tak, i já jsem propadla této sympatické inspektorce a už teď je mi jasné, že to bude pořádné peklo netrpělivého čekání na další její případ.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete hned několik linií, a i když spolu zdánlivě nesouvisejí, jejich nitky se k sobě pozvolna sbíhají v magnetickém opojení, které ústí do šíleného, překvapivého středu. Inspektorka Kay má před sebou další hrozivý případ vraždy mladé dívky a vypadá to, že tentokrát pravda sahá daleko do minulosti. Po té, co rozvíří tenkou vrstvu prachu, která se usadila na dávné historii a hluboko pohřbených tajemstvích, se začnou dít věci, které se dotýkají nejen jejího bratra, ale i velmi pohledného parťáka Elliota.

Skryl úsměv, který mu škubal koutkem úst, protože se bál, že by mohla prohlédnout. Vnímavá, bystrá, taky krásná. Zatraceně dobrá policistka se skvělým instinktem a tou svojí vědou, schopností číst emoce druhých lidí, předvídat, co řeknou a udělají, a nikdy se nemýlit.

Autorka píše vážně skvěle, lehkou rukou vás vede spletitými uličkami vyšetřování, na které nabaluje další odnože, jež jsou stejně zajímavými a fascinujícími jako hlavní zápletka. Hází vám návnady, aby si je později zase vzala zpět, a neustále vás lehce mate a přivádí k novým řešením. Bez obtíží se po celou dobu orientujete ve vystavěném ději a hltáte každou linii vyprávění, která má tentokrát velmi temný odstín a je malinko kontroverzní. Napadat vás budou všemožné závěry a za některé se možná budete i trochu stydět, ale zvrácenost v mysli pachatele i přidružená děsivá i ujetá jednání některých postav jsou velmi atraktivní záležitostí.

Silným táhlem této krimi série je bezesporu sympatická vyšetřovatelka Kay, která dokáže porozumět duši zločince, umí se do něj vžít a předvídat jeho další kroky. Velmi zajímavá žena, která má srdce na správném místě, do případu se umí zakousnout jako buldok a s dávkou empatie se dokáže vcítit do každé duše a myšlení, vás zaujme na první dobrou a autorka ji navíc vehnala i do náruče romantiky, která se odvíjí velmi nenápadně, za to ale dost přitažlivým způsobem.

Detektivka Na dně Temné řeky se mi moc líbila a jsem spokojena ještě víc, než s jejím úvodním dílem Mrtvé od Tichého jezera. Už teď jsem si jistá, že mám další oblíbenou sérii a jelikož má autorka na své kontě již pět pokračování, máme se na co těšit. Pokud máte rádi spletité vyšetřování, v kterém se dočkáte mnoha kombinací, než dojdete k výslednému efektu, zároveň vás fascinují ujetí psychopati a zbožňujete lehké mrazení v zádech, pak si tuto sérii rozhodně nenechte ujít.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvělý, originální a dechberoucí případ Kay Sharpové děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Na dně Temné řeky můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *