Recenze

Nedokončený rukopis

Policista Vic se snaží odemknout dveře pekla a hrůza, která ho za nimi čeká je promyšleným a zrůdným tahem nelítostného vraha. Thriller NEDOKONČENÝ RUKOPIS rozhodně není pro slabší povahy. 😉

Název: Nedokončený rukopis
Autor: Franck Thilliez
Překlad: Jiří žák
Nakladatelství: AlbatrosmediaXYZ
Rok vydání: 2022
Počet stran: 440

Mladý muž skončil po automobilové honičce s celníky na dně hluboké rokle. V kufru vozu, který řídil, bylo nalezeno torzo ženského těla bez očí. Brzy však vyjde najevo, že mladík auto pouze ukradl na nedaleké čerpací stanici, nebyl tedy jeho majitelem, natož viníkem brutální vraždy… Léane Morgan a Enaël Miraure jsou jedna a tatáž osoba. Učitelka a královna knižních thrillerů si vždy pečlivě střežila své soukromí. Nikdo z jejích čtenářů neví o tragédii, která ji postihla, o záhadně zmizelé dceři a manželovi, který ztratil paměť. Je sama. Ve větru, písku a mlze vyvstane otázka: Má tento život proměnit v nedokončený rukopis a začít někde jinde nějaký jiný? Paralelní román již vydaného thrilleru Černá smrt nabízí odpověď, ze které mrazí…

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Kniha Nedokončený rukopis je thrillerovou záležitostí, v které vás napětí a zrůdnosti budou provázet po celou dobu čtení. Vypadá to, že tento autor se stane mým dalším oblíbencem na poli hrůzných vražd a spletitého vyšetřování.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete dvě dějové linie. První se týká spisovatelky detektivek Léany, jejíž dramatické a thrillerové knihy se jí reálně otisknou do skutečného života. Tohle ale není vymyšlený příběh, tohle je skutečnost i se vší zrůdností a rafinovaností zvráceného vraha. Druhou linii obstarává sympatický vyšetřovatel Vic, který se jen tak nevzdává, ačkoli vše hraje proti němu a jeho dar matematického myšlení ho dokázal vytáhnout už z nejedné bryndy. Jenomže teď stojí před hodně vykutáleným vrahem, který s ním rozehrál šachovou partii smrti.

Vic pomyslel na to, že to musel být vážně magor, když ji stáhl kůži z obličeje a takhle ji zmrzačil a mučil. V myšlenkách se vrátil k muži v čepici a prošívané bundě, který se u pumpy choval tak klidně. Právě tahle všednost byla mnohdy příčinou, že podobné predátory bylo těžké najít a zatknout.

Autor píše velmi rozprostřeným stylem, v kterém nezapomíná na žádné maličkosti ani drobné nuance případu. Spletité vyšetřování je rozloženo do široka stejně jako samotný příběh a tohle já mám velmi ráda. Pomalé přesto intenzivní vyprávění vás nenechá v klidu a vy s nedočkavostí hltáte stránku za stránkou, abyste našli řešení zapeklitého případu.

Autor se rozhodně nevyhýbá zrůdnostem ani zvrhlostem, ale jeho popisy jsou pouze informativního rázu, nesnaží se do nich otisknout přehršle emocí a čtenář se silnějším žaludkem 😉 je dokáže citlivě vstřebat. A tady se opravdu máte na co těšit.

Hodně mně k srdci přirostl Vic. Katastrofický policista, co se týká dodržování postupů a papírování a pistoli navíc drží jako prase kost, ale umí mluvit s lidmi a má nepochopitelné záblesky myšlení, které často posouvají případ kupředu. Navíc oplývá jistou aurou osobního ztroskotance, což mnozí čtenáři s radostí kvitují.

Já byla s thrillerem Nedokončený rukopis velmi spokojena a rozhodně se poohlédnu i po dalších titulech tohoto francouzského spisovatele. Tento knižní počin je jakýmsi předvojem další jeho knihy Černá smrt, ale pokud jste ji nečetli, určitě to ničemu nevadí, snad jenom, že ji budete velmi nutně potřebovat také přečíst. 😉 Máte-li rádi napětí, které si autor opravdu umí užívat, spletité vyšetřování, jež vás vede slepými uličkami i zvrácené pachatele, pak směle sáhněte po tomto thrilleru a věřím, že si ho užijete stejně jako já.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za velmi výživný a hustý příběh děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Nedokončený rukopis pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] vede spletitými uličkami pravdy a vy do poslední chvíle netušíte, co z toho vznikne. Už Nedokončený rukopis dával tušit, že i Černá smrt se povede a vás tak bude čekat pořádně temné a zvrácené […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *