Recenze

Osudové setkání

Všichni toužíme po OSUDOVÉM SETKÁNÍ a vy můžete být díky nakladatelství Alpress součástí jednoho fatálního střetnutí, které vám nabídne životní příběh rozvedené matky malé autistické dcery i náruč něžné romantiky. Navíc zjistíte, že ŠTĚSTÍ MÁ ČTYŘI TLAPKY 😉 .

Název: Osudové setkání

Podtitul: Štěstí má čtyři tlapky

Autor: Kelly Moran

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2020

Počet stran: 280

Avery Stoweová se stěhuje ze slunné Kalifornie do malého městečka v horách. Má za sebou náročné manželství a útěk za matkou do zasněženého koutu světa ji přijde jako nejlepší nápad nejen pro ni, ale hlavně pro sedmiletou Hailey. Její dcera má diagnostikován autismus. Nerada cizí lidi, nemluví a největší problém ji dělá samotný dotyk. Hned svou první noc v novém místě najde Hailey opuštěné zraněné štěně, a kdo jiný může pomoci, než veterinář? V tomhle malém městě jsou veterináři hned tři a všichni jsou to výstavní kousky rodu O’Gradyových. Cade je ze tří bratrů nejmladší a také nejvíc „do větru“. Ženské střídá jednu za druhou a jeho tajným krédem je – hlavně se nevázat. Jenomže to by mu přes cestu nesměla přeběhnout Avery a malá cácorka Hailey. Cade zjišťuje, že být monogamní není až tak špatný, navíc Avery je neskutečně nádherná žena a Hailey si zamiloval na první pohled. Teď už jenom přesvědčit Avery, že ne všichni chlapi jsou bezpáteřní, chladní zmetkové jako její bývalý manžel.

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Nový román Osudové setkání: Štěstí má čtyři tlapky je prvním dílem ze série Redwood Ridge autorky Kelly Moran a musím říct, že byl pro mě příjemným překvapením.

Obálka knihy ve čtenáři evokuje klasicky romantickou knihu na pomezí červené knihovny, v níž děj nebude až tak silnou stránkou, ale prim bude přejímat jedno romantické klišé za druhým. Ano, děj je lehce předvídatelný, ale celé vyprávění je zabaleno do neotřelého závoje romantiky i emocí s lehounkým závanem erotiky. Po přečtení románu bych si dokázala představit úplně jiný kabátek, do kterého by byla kniha oděna. To, co se ukrývá uvnitř, rozhodně není plytkým vyprávěním výhradně určeným pro ženy. Milý příběh o hledání sebedůvěry i ztracených emocí vás vezme do malého městečka, které si dýchá svým vlastním specifickým životem a s otevřenou náručí přijímá nové obyvatele.

„Láska si tě najde, ať ji hledáš nebo ne.“

Máma byla provdaná už čtyřikrát a Avery usoudila, že je nejspíš v milostných záležitostech odbornice. Nebo se v nich vůbec nevyzná. „Nevím, jak to zvládáš. Znovu a znovu se vystavovat takové zranitelnosti?“

Její matka se zadívala do dálky a zhluboka se nadechla. „Neznám nic lepšího. Ta rozechvělost při prvním polibku, tlukot srdce, když víš, že se to opravdu děje. Pro tohle žiju.“

Ačkoli je příběh napsán er-formou, během čtení nepocítíte vzdálený odstup od postav příběhu. Autorka vám je obnaží až do jejich nejniternější myšlenky a vy je tak poznáte opravdu důkladně. Avery má na bedrech naloženo až příliš. Je zvyklá spoléhat se pouze sama na sebe, ale pod tíhou starostí se nehroutí, ba naopak dokáže do nového místa svého působení vnést svěží závan nápaditosti a skvěle tak zapadnout mezi místní usedlíky. Cade je velký uzlík, tedy spíš sexy uzel 😉 , různorodých emocí, které se bytostně dotýkají nejen lidí, ale hlavně zvířat. Navenek se to snaží skrýt pod slupku chlapáctví a nevázaného života, ale i jeho čeká spousta přiznání a souznění se svým nitrem.

Ojedinělou a výjimečnou postavou se zde stává malá Hailey se svou diagnózou autismu. Právě tento prvek vnesl do románu exklusivitu a celý příběh táhne dopředu. Budete se těšit na účast Hailey v románu a s napětím očekávat další její pokroky i pády.

Zdroj

Vyzdvihnout rozhodně musím popsané prostředí celého příběhu. Skvěle vystihnutá atmosféra malého městečka i s jeho místními drbnami, neomezenou pomocí od místních a koukání přímo „do talíře“ dodává románu šmrnc i lehký humorný nádech.

Autorka si pro svůj román zvolila prostředí veterinární kliniky, které mnohé čtenáře jistě přiláká ke knize, ale nečekejte lavinu postav ze zvířecí říše. Zlehka doplňují děj a do popředí vstupují zřídka, za to s velkou parádou. Mně osobně absence mazlíčků v hlavních rolích vůbec nevadila, ba naopak. Stěžejní se pro mě stal příběh Avery, Cade a Hailey.

Knihu Osudové setkání: Štěstí má čtyři tlapky mohu doporučit všem čtenářům romantických příběhů, kteří dokáží v ději najít i něco navíc. 😉

Hodnocení: 85 %

Za svěží román i recenzní výtisk knihy Osudové setkání: Štěstí má čtyři tlapky děkuji nakladatelství Alpress.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy Osudové setkáníOdkaz na recenzi knihy Osudové setkání (kniha za knihou) Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová23.9.2020Tags: Román […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *