Recenze

Pauza

Tady si chtěl dát někdo PAUZU od všech vztahů, ale trochu se to nepovedlo. 😉 Společně prožité trauma i nové bydlení svede dvě zbloudilé duše do náruče lásky a všechny plány tak mohou jít k šípku. Romantika, vztahy i vzrušující okamžiky na vás čekají v další knize Kylie Scott.

Název: Pauza
Autor: Kylie Scott
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 232

Když se Anna po autohavárii probere z kómatu, zjistí, že život pokračoval i bez ní. Manžel jí byl nevěrný – s její nejlepší kamarádkou – a v práci už si za ni dávno našli náhradu. Zatímco z jejího starého života zbyla jen vzdálená vzpomínka, nový život jí připadá jako prázdná skořápka. Pak se setká s cizincem, který jí při havárii zachránil život, a ten všechno změní. Leif Larsen – tatér, vtipálek a hráč – rovněž utrpěl jizvy při autohavárii, která přivedla Annu do kómatu. Pomoct jí při odchodu z neúspěšného manželství a vytváření nového života mu připadá jako ideální rozptýlení. Takže když potřebuje nového spolubydlícího, vyzve Annu, aby začala svůj nový život s ním. Ačkoliv se jejich životy možná na čas zastavily, společně možná najdou cestu k uzdravení.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Pauza je druhým dílem ze série Larsen Bros a autorka jede ve stejně nastaveném módu jako v předcházejícím díle. Bolestná minulost, pomalé sbližování, romantika i dialogy nabité jiskřivou chemií budou průvodci v nenáročné oddechovce plné lásky a nových začátků.

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Anny. Neprochází zrovna šťastným obdobím, ale vypadá to, že pomocná ruka kamaráda Leifa je vždy nápomocná. Sice si říkali, že budou jenom přátelé, ale přitažlivost není jenom zemská a bránit se citům nefunguje pořád. Společné bydlení už jenom uspíší nevyhnutelné a na cestě k uzdravení duše není nic lepšího než láska.

Proč to děláme? Proč skrýváme před lidmi své myšlenky a pocity? Jestli nedokážeme věřit tomu, s kým mluvíme, potřebujeme ho opravdu mít ve svém životě? Ačkoliv pokud můžeme někomu ublížit dost možná zbytečnou poznámkou, pak to nejspíš chápu. Nebo když jde o pouhého známého, jehož ale z toho či onoho důvodu ve svém životě potřebujeme…
Ha. S lidmi je to ošemetné. Vztahy jsou těžké.

Autorka píše úsporným, nenáročným stylem, v kterém jde okamžitě na věc. Od první stránky rozjíždí romantickou zápletku, která si pluje klidným řečištěm vstříc vzrušujícím zážitkům. Svým hrdinům opět nadělila dramatickou minulost, která se umí připomenout, a odpíchnout se ode dna se stává vysněnou metou.

Oproti předchozímu dílu, kde téměř vše fungovalo správným směrem, se dějová zápletka potácí v jakémsi kruhu, z kterého není úniku. Dialogy se sice čtou moc pěkně, ale nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Emoce stagnují a i chemie je zde tak trochu na bodu mrazu. Vítané zlepšení, jak dějové tak autorské, se dostaví až v druhé polovině příběhu a dojem z knihy se tak naštěstí zvedne. Líbil se mi přátelský vztah hlavních protagonistů opřený o soucit, ohleduplnost a pomoc. I četné zmínky o bestselleru Stmívání vnáší do děje stopu života.

Román Pauza se mi líbil méně, než jeho úvodní díl Znovu od začátku. Chyběla mi tady výrazná dějová zápletka a bohužel ani vzájemná přitažlivost mezi postavami nebyla žádným velkým třeskem. Na dovču bude ale tento příběh jak dělaný a pokud máte rádi nenáročné vyprávění, které vám poskytne romantiku i komplikované sbližování, budete spokojeni.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za romantickou oddechovku děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Pauza pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *