Recenze

Znovu od začátku

Chtěli byste dostat novou šanci vytvořit svůj vztah ZNOVU OD ZAČÁTKU? Nezatížení minulostí ani bolestnými vzpomínkami a s čistým štítem hledat i objevovat nepatrné nuance zamilovanosti, přátelství i vášně? Pak zkuste tuto romantickou novinku z nakladatelství Baronet a zjistěte, jak je to snadné/složité.

Název: Znovu od začátku
Autor: Kylie Scott
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 248

Když pětadvacetiletá Clementine Johnsová po násilném napadení ztratí paměť, je nucena začít znovu. Musí teď přijít na to, kým je a proč učinila rozhodnutí, jaká učinila – včetně rozchodu se svou údajnou životní láskou, tatérem Edem Larsenem, k němuž došlo před pouhým měsícem. Ed sotva věří vlastním očím, když se jeho bývalka dostaví do tetovacího salonu bez vzpomínek na minulost a vyptává se na rozchod, který ho téměř zničil. To poslední, co potřebuje, je další zklamání v lásce, ale nemůže ji nechat znovu odejít. Mají se rozejít nadobro, nebo si jejich láska zaslouží opakovanou šanci?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Román Znovu od začátku je prvním dílem ze série Larsen Bros a vypadá to na čtivou jízdu plnou romantiky, vztahů a vášně. Bratři Larsenovi jsou nejen charismatičtí, urostlí, no zkrátka sexy chlápci ale i srdce jim bije na správném místě a nebojí si do něj pustit lásku.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Clem. Jejíma očima sledujete objevování světa, tváří i společnosti a amnézie, kterou právě prodělává, ji dává dobrý důvod začít ve svém životě znova a možná lépe. Někdy není vůbec na škodu na vše špatné zapomenout a vytvořit si nové vzpomínky nezatížené bolestí a traumaty. Každá mince má ale dvě strany a s tím špatným se bohužel smaže i to dobré a opravdové…

Jedna z věcí, které na Edovi obdivuji, je to, jak je zřejmě sám se sebou v pohodě. Jak spokojeně vypadá ve své kůži. Ale na druhé straně, líbí se mi na něm spousta věcí. Jeho vůně a hlas a výrazná, pevná osobnost. A proč taky ne? Už jednou jsem se do něj zamilovala. Frances má pravdu, že musím být opatrná. Vzhledem ke všem okolnostem by to poslední, co by mi v tom rozbordeleném životě chybělo, byl milostný zájem. Musím si ledacos vyřešit sama.

Autorka má jednoduchý a čtivý styl, který jde přímou cestou po hlavní linii příběhu a nevytváří žádné popisné kudrlinky. Příběh tím dostává živé a rychlé tempo, v kterém než se nadějete, už jste na konci. Hned od začátku dokáže své čtenáře zaujmout vystavěnou linkou, v kterém hlavní roli hraje úplná amnézie, a i když je v ději lehce přestřelená a chvílemi trochu neuvěřitelná, dokážete se povznést nad maličkostmi a užívat si zamilovaný příběh dvou rozhádaných duší, kteří k sobě znovu hledají cestu.

V příběhu hraje jasně prim jeho ženská hrdinka, která má ve svém životě nejenom dramatickou zápletku, která lehce zavání napětím, ale navíc její místy sarkastický tón je osvěžujícím elementem. Její protějšek má sice vše na svém místě 😉 , ale charakterově není příliš výrazný a kromě sexy těla, jemné duše a zmateného vnitřního rozpoložení nemá co nabídnout.

Román Znovu od začátku je rychlou romantikou, v které vás sice nedokáže nic překvapit a dle nalinkovaných romantických pravidel se řítí příběh zrychleným tempem ke konci, ale zaujme svojí lehce originální dějovou linkou a dokáže ve vás vyvolat příjemné pocity relaxace a pohody. V následujícím díle s názvem Pauza, který vychází cobydup, se setkáme s dalším bratrem Larsenovým a myslím, že ten má rozhodně co nabídnout. Pokud máte rádi romantiku na X způsobů, proplétání se komplikovanými vztahy, trochu napětí a hodně vášně (ano, i na tu dojde, včetně lechtivých scén 😉 ), pak směle sáhněte po tomto jiskřivém románu a užijte si jeho čtení.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za romantický příběh i dostatek přitažlivé vášně děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Znovu od začátku pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Pauza se mi líbil méně, než jeho úvodní díl Znovu od začátku. Chyběla mi tady výrazná dějová zápletka a bohužel ani vzájemná přitažlivost mezi […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *