Recenze

Petrademone

Smrt všechno změní. Stejně tak smrt rodičů změní od základů existenci třináctileté Fridě. Naštěstí jí do života vstoupí další lidé i čtyřnohá stvoření, díky nimž znovu najde sílu ráno vstát z postele a zažije dobrodružství plná magie, cizích světů, démonů, čarovných artefaktů, ale i radosti a lásky.

Název: Petrademone

Série: Kniha bran

Autor: Manlio Castagna

Nakladatelství: Bookmedia

Rok: 2020

Počet stran: 258

Oficiální anotace

Na hranici dvou světů, kde nad každým visí nebezpečí, tam zvedá se mlha… Jste připraveni projít branou? Pod starým dubem se něco skrývá, z mlhy se vynořují děsivá stvoření a místní psi mizí, jako by je pohltila propast. Frida, která se po ztrátě svých rodičů přestěhovala ke své tetě a strýci na panství Petrademone, se se svými novými přáteli zaplétá do podivného dobrodružství. Zvláštní úkazy, které se kolem panství dějí, nejspíš nejsou jen výsledkem její fantazie. A tak se pouští do pátrání, které ji zavede do neobyčejného světa.

∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴        Manlio Castagna

Petrademone: l'ultimo libro di Manlio Castagna a cura di Lucrezia Romussi | Liberi di scrivereNarodil se v jihoitalském Salernu. Věnuje se režisérské činnosti a již dvacet let spolupracuje na organizaci filmového festivalu Giffoni pro děti a mládež, v roce 2007 se stal dokonce jeho výkonným ředitelem. Je scenáristou a režisérem videoklipů, dokumentů, krátkometrážních filmů a epizod seriálů. Petrademone je jeho debutem v žánru fikce pro mládež a zároveň prvním dílem fantasy série, ve kterém se odráží Castagnovy scenáristické zkušenosti.(Foto: autor knihy, zdroj . Text, zdroj: Databazeknih.cz) ∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴∴

Summa summarum

Kniha italského spisovatele Manlia Castagna mě upoutala na první pohled temně přitažlivou ilustrací na přebalu z dílny umělkyně  jménem Giulia Tomai. Bookmedia příběhu o Frídě dopřála pevné desky a šitou vazbu. Text je rozdělen do 27 krátkých kapitol, přičemž poslední má název Cesta začíná, tudíž je každému čtenáři jasné, že ho čeká období plné očekávání dalších dílů série 🙂 . Popravdě osobně jsem si knihu vybrala kvůli výše zmíněné, atraktivní ilustraci na obálce. Od příběhu jsem tudíž předem neměla žádná zvláštní očekávání, snad i proto jsem byla příjemně překvapená. Jasně, vše, na čem stojí vyprávění Manlia Castagna tu už bylo: sirotek, kterému se svět obrátí vzhůru nohama kvůli úmrtí rodičů. Vtipná, nerozlučná a hašteřivá dvojčata, paralelní světy plné magie a detektivní zápletka. Ale ruku na srdce, právě toto jsou prvky, které čtenáře spolehlivě přilepí ke knize a „nutí“ jej číst dál a dál 🙂 : konečnost a neodvolatelnost smrti, bolest ze ztráty milované bytosti, přátelství „až za hrob“, magie, čáry a kouzla, nebezpečí, náhlé zvraty v ději, strach, napětí a inteligentní humor. Vše toto v knize naleznete a myslím si, že vás příběh bude bavit. Na vyprávění dále oceňuji vhled do mysli truchlícího dítěte, který (podle mne) autor vystihl velmi realisticky. Moc se mi líbí i nádherný nápad s Krabicí okamžiků, kam si Frida schovává lístečky se zapsanými vzpomínkami na mamku a tátu, Krabice jí navíc během její výpravy pomůže překonat nejednu nástrahu.

Nechte se zlákat modrou, strašidelnou mlhou a vstupte do starého, dutého dubu. Zažijete krásně děsivá dobrodružství spolu s Fridou a jejími věrnými přáteli. Knihu ♥ ♥  doporučuji všem (bez ohledu na ročník narození), kteří mají rádi YA literaturu.

Hodnocení: 100%♥ ♥ 

Za příjemně mrazivý, temný a vtipný YA fantasy příběh a zároveň za recenzní výtisk děkuji ♥ Knihcentrum♥ .

Na Youtube lze přehrát krásný trailer na knihu (v italštině) …

Booktrailer Petrademone - Il libro delle porte - YouTube

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *