Recenze

Pokud se ještě setkáme

Energií tepající román POKUD SE JEŠTĚ SETKÁME nabízí romantiku i velmi komplikovaný vztah, který provází dostatek emočních zvratů i velmi pikantních scén. 😉 Někdy potkáte lidi, kteří jsou tak dokonalí, že snad ani nepatří do tohoto světa – a tak z nich uděláte součást toho svého…

Název: Pokud se ještě setkáme
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 400

Sex na jednu noc, který se zrodil z pomsty a v cizí zemi. Byla mezi námi výbušná přitažlivost, kterou ani jeden z nás nemohl popřít. Podepsali jsme smlouvu na spodní části ubrousku z hospody U Kančí hlavy, která hovořila o tom, že pokud se ještě někdy setkáme, všeho necháme a budeme spolu.
O osm let a tisíce kilometrů dál, a on je tady. V New Yorku. A je z něj nová americká hudební senzace. Nedefinovatelný irský básník, který sráží ředitele nahrávacích společností na kolena. Sněhová vánice v mojí dokonalé, neotřesené sněžící kouli. Když jsme spolu naposledy mluvili, byl to žebrák, který neměl v úmyslu stát se králem. Ale králem se stal a já jsem nyní jeho služebnice. Už nejsem ta stejná zlomená princezna, kterou Malachy Doherty dal dohromady svýma mozolnatýma rukama. Mám kariéru, již miluju. Přítele, kterého zbožňuju. Byt, spolubydlící, život. Změnila jsem se. I on se změnil. Ale Mal si ten ubrousek ponechal. Otázkou je, dodržím své slovo?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Pokud se ještě setkáme je návykovou látkou pro všechny milovníky romantických příběhů. Tady se ale dějí věci a ty zamávají nejen s vaší tolerancí, ale i s pokušením a emocemi. Tajemství, láska, bolestivé vztahy i vášeň si s vámi budou pohrávat a šponovat vaši zvědavost na maximum.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů dvou hlavních protagonistů Rory a Mala a také vás čeká pár návratů do minulosti. Rory je v tomto vyprávění ta svědomitější a nastavená k poctivosti i pravdě. Za to Mal dostal od autorky řádně naloženo a pro některé čtenářky bude věčným trnem v oku. Jeho černou duši halí temné činy, které mu hned tak neodpustíte, ale co naplat, mě tenhle drzoun bez skrupulí velmi bavil. 😀

Pověděl mi, že pokud se ještě setkáme, vezme si mě za každou cenu. Jenže to bylo skoro před deseti lety – pod vlivem alkoholu, touhy a mládí. A možnosti.
Mal otevře ústa. „Ahoj, miláčku.“
Z jeho irského přízvuku se mi podlomí kolena a musím se zachytit zábradlí.
Padají kolem nás první sněhové vločky. Na můj nos. Do řas. Na ramena. V mém sněžícím těžítku se schyluje k bouři.

Autorka to rozjela ve velkém stylu a vůbec se s tím nepáře. Svým postavám nadělila do vínku punc silné osobnosti včetně bezcharakternosti, v které se odrážejí velmi slušné podpásovky i citlivé šípy bolesti. Každý jejich čin má ale své podhoubí, které zavání nezkažeností a jistou nadějí, jež probleskuje z temnoty.

Akcemi i energií našlapaný příběh má rychlé tempo a i když se autorka ke konci neubránila jisté dějové nadbytečnosti, přimhouříte oko, protože tohle vyprávění se čte se zatajeným dechem. Ke svižnému tempu přispívá i humor, kterým není příběh přehlcen, ale vkusně spojuje vyhrocené napětí s emocemi. Autorka sešlápla plyn i v erotických pasážích a musím zkonstatovat, že některé scény byly opravdu velmi pikantní – kam se hrabe chilli. 😀

Velmi se mi líbilo irské prostředí, do kterého je příběh situován i zničující a vášnivá energie mezi hlavními postavami. I když román Pokud se ještě setkáme neřadím mezi vyložené TOPky L. J. Shen, rozhodně ji mohu doporučit všem fanouškům této spisovatelky či romantických příběhů, v kterých se to akcemi a vášní jenom hemží.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za velmi výživný a komplikovaný vztah dvou osobností děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Pokud se ještě potkáme pořídit.

Autorka: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *