Recenze

Poslední měsíční dívka

Romantický příběh s příměsí bylinek, temného tajemství a staré neodhalené vraždy vás čeká v románu POSLEDNÍ MĚSÍČNÍ DÍVKA. Vydejte se do Salem Creeku, kde se stále věří na čarodějnice a zaklínačky, a odhalte společně s hrdinkou příběhu rodinnou minulost i utajenou lásku.

Název: Poslední měsíční dívka
Autor: Barbara Davisová
Překlad: Diana Rykrová
Nakladatelství: Grada Metafora
Rok vydání: 2022
Počet stran: 400

Lizzy Moonová po Měsíční farmě nikdy netoužila. Domov, o který pečovalo celých devět generací nadaných léčitelek, opustila před osmi lety, aby se distancovala od neutuchajícího šepotu o podivném dědictví rodiny Moonových. Když ale zemře její milovaná babička Althea, Lizzy se musí vrátit a čelit tragédii vznášející se nad vysychajícími levandulovými poli jejich rodinné farmy: nespravedlivému obvinění, které Altheu pronásledovalo až do smrti. Když se setká s Andrewem, který jako jeden z mála od začátku věřil, že Althea je nevinná, rozhodne se Lizzy jméno své babičky očistit. Aby se jí to však podařilo, bude se muset rozhodnout – přijme rodinné dědictví a svůj vlastní dar? Odhodlá se kráčet ve stopách měsíčních žen?

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Román Poslední měsíční dívka je zajímavým čtením, které vás bude fascinovat svoji směskou magie, romantiky i napětí. Vyprávění o rodinných kořenech, odpuštění i nových začátcích se nese na vlnách poutavého děje, v kterém o překvapení ani lásku není nouze.

Příběh je vyprávěn er-formou, která sleduje dění kolem poslední měsíční dívky Lizzy. Kurážná žena, jež má pro strach uděláno a pro odvahu šla dvakrát, svůj život uzavřela před rodinným magickým dědictvím a její návrat ke kořenům provází dostatek pochybností, zápletek i rozporuplných pocitů.

Jsme bojovnice. Matky. Léčitelky.
A vždycky budou kolem tací, kteří se budou bát, a aby svůj strach zakryli, budou si vymýšlet příběhy a báchorky. Budou na nás ukazovat prstem a budou si mezi sebou šeptat naše jména. A ano, samozřejmě, že z jejich úst budou vycházet jen samé lži. Nesmíme se však kvůli nim změnit, nebo snad utlumit světlo, jež v sobě nosíme.

Autorka napsala přitažlivý román o hledání místa v životě, o rodinných poutech, jež dokáží být milující i svazující, i o síle lásky. Své vyprávění zasadila do atraktivního prostředí, kde se to léčitelkami, silnými ženami se záhadným darem vidění či cítění jenom hemží. Právě tato tajuplná, léčitelská linka mě nejvíce zaujala a trochu mě mrzí, že ji autorka ještě více nerozvinula. Magií i tajemstvím opředené události s citem naroubovala do reality a účinkům bylin dokázala vtisknout hlubší význam, který překomponovala do životního kréda (měsíček – k léčení jizev i ran a nejen těch viditelně fyziologických… některé jizvy a rány se nacházejí i na duši apod.)

Nenáročný příběh v sobě ukrývá detektivní linku, která ve vás vyvolá dostatek zvědavosti a romantika samozřejmě také nemůže chybět. Rodinné svazky silných a odvážných žen vás budou inspirovat i fascinovat, a jestli obálka prodává knihu, v tomto případě to platí v plné míře.

Ach ta očekávání… Román Poslední měsíční dívka se mi v podstatě líbil. Dějová linka dokáže upoutat hned od začátku a nudou trpět rozhodně nebudete, ale asi jsem od knihy chtěla víc. Možná víc magie, víc bylinek, víc tajemných rodinných darů, jež dokáží čtenáře uvést v úžas a možná právě tuto umírněnost v tajuplných věcech mezi nebem a zemí někteří čtenáři přivítají s otevřenou náručí. Každopádně tento oddechový román mohu vřele doporučit.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za atraktivní příběh, který je ošperkován bylinkami a tajemným dědictvím, děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Poslední měsíční dívka pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] autorky jsem už měla možnost číst její předchozí román Poslední měsíční dívka a i když se mi vcelku líbil, sklouzl po mně bez větší odezvy. Kouzlo všité do šatů je […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *