Recenze

Poslední slib

Další nádherný příběh z pera autorky Kathryn Hughesové. Tento vyřčený POSLEDNÍ SLIB zamotá Taře pořádně hlavu, ale minulost na ni už čeká a nedojde klidu, dokud nevyjeví všechna svá tajemství. Poutavé a emoční vyprávění plné bolesti, lásky i naděje vás nadchne. 🙂

Název: Poslední slib
Autor: Kathryn Hughesová
Překlad: Iva Bartíková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 344

Tara Richardsová byla ještě dívka, když přišla o matku. Když Tara po letech dostane dopis od londýnského advokáta, jeho obsah s ní otřese. Někdo jí zanechal klíč od bezpečnostní schránky, v níž se skrývá předmět, který změní vše, co si Tara myslela, že ví. Zavede ji na cestu do Španělska, kde hledá odpovědi, které ji pronásledují už čtyřicet let.
Violet lituje svého rozhodnutí vycestovat do zahraničí bez své čtrnáctileté dcery. Zatímco slunce zapadá za obzory hor nad starodávnou španělskou vesnicí, připomíná si, že to dělá pro jejich budoucnost. Dnešní noc, 4. června 1978, pro ně bude začátkem nového života. Tato noc skutečně změní Violetin osud, a to tím nejneočekávanějším způsobem…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Poslední slib je dojemným vyprávěním o temné minulosti, dlouho skrývaném tajemství, naději i lásce. Ponořte se do atraktivního příběhu, který se kolem vás rozprostře a vtáhne vás do svého pestrého děje.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete hned tři dějové linie. Dvě z nich jsou umístěny do roku 1978 a jedna do současnosti. Všechny tyto linie jsou velmi poutavě napsány, takže vybrat z nich tu nejlepší je nemožné. Postupem času se začnou do sebe nenápadně propojovat, aby čtenáři vyjevily hlubokou pravdu o křivdách minulosti i temném tajemství.

Nešikovnými prsty jsem chytila klíček a po třiceti sedmi letech očekávala menší souboj se zámkem, ale šlo to bez námahy. Už mi zbývalo jen nadzvednout víko… Okamžitě jsem to spatřila. Poznala jsme to i bez toho, abych to vyndala z krabičky. Ruce mi vyletěly k ústům, aby ztlumily výkřik, a vstala jsem tak prudce, až se židle za mými zády převrátila. Ruce jsem dala v bok, odvrátila zrak a párkrát se zhluboka nadechla zatuchlého vzduchu.
Nebyl tam nikdo, kdo by mě slyšel, ale stejně jsme nahlas řekla: „Jak je to jen možné?“

Kathryn Hughesové se to zase povedlo! Miluji její vyprávění, které vás vede spletitými uličkami tajemství k šokující pravdě a cestou vám nabídne osvěžující občerstvení ve formě lásky, naděje i komplikovaných vztahů. Každý z jejich románů je jedinečný a každým coulem originální. Autorka stále čerpá ze stejné „konstrukce“. Vyprávění mají různá časová období a několik dějových linií, které se časem protnou v jednolitý příběh. Její romány čtete jako horkou novinku, na kterou se už dlouho před vydáním těšíte, a můžete si být jisti, že autorka vás nikdy nezklame. Rozvine před vámi další ze svých vyprávění, které vás upoutají od první stránky svojí hloubkou, důrazem a emocemi.

Pokud vás někdo dokáže vtáhnout do svého děje, pak je to rozhodně tato autorka. Svěží styl psaní vás s lehkostí nese příběhem, v kterém se ukrývá překvapení i tajemná minulost. Důmyslně propojuje všechna svá vlákna vyprávění a její postavy jsou natolik reálně vyobrazeny, že vám nedělá potíže vplout do příběhu a stát se součástí jejich životů.

Román Poslední slib se bude líbit všem čtenářům, kteří holdují silným příběhům, jež v sobě ukrývají emoce i hloubku a dokáží vás dojmout i upoutat svým důrazným dějem. Doporučuji!💜

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další úžasný příběh od Kathryn Hughesové děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Poslední slib pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *