Recenze

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek

Někdy musíte udělat cokoli, abyste ochránili lidi, které milujete… Čarodějka v současné Británii? Je to vůbec možné? 😉 V románu PŘÍSNĚ TAJNÝ SPOLEK SVÉRÁZNÝCH ČARODĚJEK je možné téměř všechno a vy se o tom můžete přesvědčit v hřejivé knížce plné čarodějnických objetí.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Knihkupectví Luxor za účelem recenze.

Název: Přísně tajný spolek svérázných čarodějek
Autor: Sangu Mandanna
Překlad: Jitka Čupová
Nakladatelství: Euromedia Group Laser
Rok vydání: 2024
Počet stran: 344

Pravidla čarodějek jsou jasná – v zájmu přežití na sebe neupozorňovat, být co nejopatrnější a moc se nedružit ani s ostatními čarodějkami. Protože kde je čarodějek víc, tam šijí s magií všichni čerti. No jo, jenže co dělat, když vás osazenstvo jistého domu prokoukne? Ne, nechce vás upálit ani utopit ve vašem rybníčku s koi kapry. Je to mnohem horší. V tom domě totiž vyrůstají hned tři malé čarodějky. Bez výcviku. A za pár týdnů má dorazit právník, na jehož rozhodnutí závisí osudy všech v domě. A jasně, rozhodně v čarodějky nevěří, a pokud by v ně uvěřil, chtěl by ty monstra smazat z povrchu zemského. A tak Mika sbalí do svého autíčka všechen svůj majetek – včetně toho rybníčku a koi kaprů (magie, co se divíte?) a vyráží na záchranně-vzdělávací misi. Čelit dětem, právníkům, hněvu nejstarší čarodějky v Anglii i zatraceně pohlednému Irovi. Co by se mohlo pokazit?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Feel good román Přísně tajný spolek svérázných čarodějek je fantasy příběhem ze světa kouzel a magie. Pohodovka, v které nechybí hřejivý pocit sounáležitosti, romantika, humor ani životní pravdy vás příjemně pobaví a možná i lehce donutí k zamyšlení. Milovat některé lidi totiž vyžaduje pořádný kus odvahy. Stejně jako milovat sám sebe.

Příběh je vyprávěný er-formou a sleduje dění kolem hlavní postavy jednatřicetileté čarodějky Miky, jejíž život je neustálým sledem stěhování, aby utajila před světem, že ovládá magii. Momentálně ji osud zavál do domu s názvem Ztracený dům, aby se zde ujala výuky tří malých čarodějek, a zjišťuje, že se dá žít i jinak, než se věčně stěhovat. Zapustit někde kořeny, zamilovat se i poznat nové přátelé je novým učivem i pro ni samotnou.

Po Jamieho tváři přeběhl stín, který ubral trochu té jiskry, co měl prve v očích. „Svatej grál?“
Mika rozpačitě pokrčila rameny. „No jo, je to tak. Být milován a přijímán přesně takovej, jakej jsi – copak to není to, co všichni hledáme?“
„Možná že jo,“ řekl Jamie více méně pro sebe, „ale často ani nevíme, že jsme to už našli.“

Začátek se odvíjí v pozvolném, seznamovacím módu, v kterém se nic moc neděje, ale s příchodem hlavní hrdinky do Ztraceného domu nabírá příběh na tempu a hlavně na síle, která se bude společně s láskou a lidskou sounáležitostí drát drze do popředí. V tomhle domě byste totiž chtěli okamžitě pobývat. Seskupení lidí, které se zde zabydlelo, vyniká svojí lidskou hřejivostí, pospolitostí, úžasným přátelstvím a domácí atmosférou, v které vám bude velmi dobře. Pohádkový odér pak ještě více umocňuje ojedinělou náladu a spolu s výstižným humorem vás vezme na moc milou cestu za poznáním.

Autorka píše čtivým stylem a dostatek akcí a zápletek dává naději, že tahle kniha bude mít vražedné tempo. Nikoli, její příběh se odehrává ve své uzavřené bublině, kam vám ale autorka dovolí vstoupit a poznat hloubku životní pravdy a to hned několikrát. V rámci fantasy příběhu o osamocené čarodějce vmíchává motivační a křehké bonmoty, které intenzivně vnímáte a jejichž náboj i přesvědčení vás dokáží okamžitě zasáhnout na správném místě.

Román Přísně tajný spolek svérázných čarodějek je milým vyprávěním o lásce a lidských poutech, které vás zahřejí na srdci i na duši. Sice se nejedná o žádný velký boom, ale s tímhle křehkým příběhem mi bylo dobře. Svůj účel kniha rozhodně splnila a bez obav se může zařadit do kolonky feel good románů, které mají tu zázračnou moc prozářit váš den laskavým a přívětivým příběhem.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *