Recenze

Rozmazlená princezna

Vzpomínáte si na pěkně žhavou sérii Hříšníci – Hotholes? Je čas na další pokračování, tentokrát s jejich dětmi TotHoles a co si budeme povídat… některé věci se nemění a tak vás opět čeká vášeň, drsňáci, co se rádi perou i bohatá ROZMAZLENÁ PRINCEZNA. 😉

Název: Rozmazlená princezna

Autor: L. J. Shen

Překlad: Zuzana Řeháková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 424

Oficiální anotace:
Penn – říká se, že pomsta chutná nejlépe zastudena. Před čtyřmi lety mě Daria Followhillová zničila. Připravil jsem ji o její první polibek. Ona mě připravila o jedinou věc, kterou jsem kdy miloval. Já byl chudej. Ona bohatá. Jenže věci se můžou změnit. A to zatraceně rychle. Teď jsem její spolubydlící. A ona musí zaplatit za to, že zničila jedinou dobrou věc v mém životě. Daria Followhillová si vždycky myslela, že je královna. Pro mě ale není ničím jiným než rozmazlenou princezničkou.
Daria – chovala jsem se jako mrcha. To přiznávám. Trousila jsem jedovaté komentáře, opovržlivě ohrnovala nos a nastavovala nohy svým protivníkům. Zašlapávala jsem jehlovými podpatky do země každého, kdo by mi mohl ublížit. Třeba Penna Scullyho. Probodla jsem mu srdce, nechala ho vykrvácet a pak ho vyhodila do odpaďáku. Před čtyřmi lety mě požádal, ať si pro něj šetřím všechna svoje poprvé. Teď bydlí na druhé straně chodby a já si nepřeju nic jiného než být tou poslední v jeho životě. Před lety mi řekl, že nic na tomhle světě není zadarmo. A teď je načase, abych zaplatila.

ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς ς 

Vítá vás Todos Santos a střední škola Všech svatých. Román Rozmazlená princezna je prvním dílem ze série Hříšníci: Nová generace a ano, hádáte správně. Opět se vracíme mezi rozmazlené, zbohatlické „dětičky“, které se topí v penězích a přepychu.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních postav – Penna a Darii. Více prostoru se dostává bohaté princezně Darii. Je dcerou „profláklého“ páru Jamieho a Melody z knihy Defy: Nebezpečná láska a své rodiče rozhodně nezapře. Její osobnost je opravdu komplikovaná a věřím, že spousta čtenářů s ní bude mít problém, protože tuhle holku byste profackovali na první dobrou ;-). Mě ta její „rozcapenost“ a póza bavily, a i když se autorka nevyhnula už jisté přemrštěnosti a nereálnosti, při zamhouření očka mě tato šokující stylizace nijak neiritovala.

„Vždycky jsem se ptala, co taková čistokrevná fena vidí na špinavém toulavém vořechovi? Ale teď už to chápu. Už dobře vím, proč bohatý holky milujou chudý kluky. Protože jsou zakázaní. Vzrušující. A zkrotit je? To je výzva, kterou žádná princezna, co se narodila se stříbrnou lžičkou v puse, nemůže odmítnout.“

Začátek se rozjíždí v trochu „neslaném a nemastném“ tempu, z kterého čiší středoškolské prostředí na míle daleko. Holčičí půtky, nevraživost a místy až šikana byly stěžejními body vypravování a Penn se svojí odrbanou vizáží a troufalostí doplňuje celou vypjatou atmosféru „zkaženého“ prostředí. Nic ale není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát a tak se časem před námi obě dvě postavy obnažují až na svoji podstatu a čtenář si k nim nachází schůdnější cestu. Díky psané formě se dokážete vcítit do jejich temných zákoutí duší, jež mají své světlé zárodky nezkaženosti.

Emocionální smršť, kterou si na vás autorka připravila ve druhé polovině knihy, vás smete a dojme svoji hloubkou a její vražedné tempo vás semele k vaší všeobecné spokojenosti. L. J. Shen svůj román prošpikovala citáty i moudry k zamyšlení a vztahovou, rodinnou zápletku opět postavila na důležitém a inspirativním námětu.

Poutavé a silně návykové čtení obsahuje spoustu romantiky i vášnivých scén. Sporadickými zmínkami se nostalgicky vracíte do dob HotHoles a seznamujete se i s dalšími protagonisty téhle žhavé série. Ačkoli „spratci“ z HotHoles byli pro mě interesantnější záležitostí, vypadá to, že i jejich omladina bude mít čtenářům co nabídnout a já si další díly rozhodně nenechám ujít. Pokud máte rádi hodně temné, drsné, láskyplné, divoké i vášnivé čtivo, pak sáhněte po novince Rozmazlená princezna – zábava i emoce zaručeny. 🙂

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za návrat do Todos Santos k vášnivým a drsným hrátkám děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Rozmazlená princezna pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] života a myslím, že se máme na co těšit.? Vy se zatím můžete ponořit do prvního dílu Rozmazlená princezna a pokračovat dojemným příběhem Zlomený […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *