Recenze

Zlomený rytíř

Luna má spoustu problémů, které si nese z dětství a její jediný přítel Knight na tom není o moc lépe. Tenhle ZLOMENÝ RYTÍŘ ji ochraňuje, nenávidí i miluje. Rozbité mladé duše k sobě hledají cestu a ne všechny příběhy se odehrávají stejně. Některé mají trýznivé kapitoly, chybějící odstavce a hořkosladký konec…

Název: Zlomený rytíř
Autor: L. J. Shen
Překlad: Zuzana Řeháková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 424

Luna Rexrothová je všemi milovaná stydlivka. Milá. Obětavá. Laskavá. Falešná. Ale pod tím se skrývá holka, která přesně ví, co chce – a je to jeden kluk z dětství, který ji naučil nadávat ve znakovém jazyce. Který ji naučil se smát. Žít. Milovat.
Knight Cole je všemi zbožňovaný fotbalista. Nádherný. Silný. Slavný. Prolhaný. Jenže Luna už není tím, kým bývala. Teď už nepotřebuje, aby byl jejím rytířem, jejím ochráncem. Je načase, aby si uvědomil, že ne každý rytíř musí být taky hrdina.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Zlomený rytíř je druhým dílem ze série Hříšnící: Nová generace a opět se jedná o New Adult příběh plný bolesti, traumatických životních zážitků a lásky i naděje. Tento díl je velký „doják“ a vaše emoce budou na hraně citového vyčerpání. Zkrátka a dobře, tady si pobrečí úplně všichni.☺

Příběh vyprávěný ich-formou z pohledů hlavních hrdinů v sobě nese námět „rozbitých“ duší, zmateného dospívání i ojedinělé lásky. Oba hlavní protagonisté si přináší do období dospívání pořádnou nálož problémů a některé z nich jsou osudově i životně velmi náročné. Pokud znáte příběh jejich rodičů z knihy Ruckus je vám jasné, že zde se bude jednat o velkou citovou porci a autorka se k této životní bolesti vrací i v tomto díle. (Pokud jste nečetli Ruckuse, v této knize dostanete rychlý náhled na situaci.)

„Miluju tě, Knighte Cole. Víc než všechno na světě. Dokonce možná víc než samu sebe. Ale nevěřím ti. A když jsi mi takhle ublížil, tak se cítím ubohá a pomstychtivá. Tak pomstychtivá, že bys mi taky neměl věřit. Ať už je mezi námi cokoliv, musíme to ukončit dřív, než nás to zničí, chápeš? My dva nemůžeme být spolu.“
„Ale…“
„Budeme kamarádi.“
Skoro to slovo vyslovila. Skoro jsem ho slyšel.

L. J. Shen je královnou romantiky a emocí. I když svůj román poskládá z témat a klišé, které již byly mnohokrát použity a jsou „profláknuté“, její příběh je jedinečným počinem, který vás okamžitě okouzlí a nadchne svým zpracováním, kde nemůže chybět napětí, vzrušení i dokonalá přitažlivost. Tentokrát popustila uzdu svým emocím a vás tak čeká dojemný příběh s melancholickým nádechem, po kterém se vám na patře rozprostře hořkosladká osudová příchuť.

Prodlužování nevyhnutelného děje a nadbytečné přešlapování ve vztahových tanečkách knihu nafouklo do větších rozměrů, ale naštěstí psaná forma je natolik záživná a čtivá, že se nudit rozhodně nebudete. Romantika zde dostává velký prostor a erotika nezůstává o nic víc pozadu. Moudré citáty a životní pravdy už jenom dokreslují celkový dojem z poutavého vyprávění, kde láska i bolest jdou ruku v ruce životem.

Další díl této žhavé a atraktivní série nese název Rozzlobený bůh a vyjít má v červnu tohoto roku. Vaugh Spencer je pořádný protiva a bezcitný sexy kluk, kterému všichni zobou z ruky. Už v tomto dílu jsme mohli zlehka nakouknout do jeho života a myslím, že se máme na co těšit. 🙂 Vy se zatím můžete ponořit do prvního dílu Rozmazlená princezna a pokračovat dojemným příběhem Zlomený rytíř.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další romantický příběh plný života děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Zlomený rytíř pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *