Recenze

Setkání v Benátkách

Daisy po smrti svého manžela vymyslí pro své tři dospělé děti SETKÁNÍ V BENÁTKÁCH. Měl to být ten nejšťastnější rodinný výlet, ale místo toho každý z nich přijíždí do italského romantického města s vlastními životními problémy. Má toto kouzelné místo tu moc všechny stmelit dohromady nebo se jejich nesnáze ještě více prohloubí? Příběh o rodinných vztazích z nakladatelství Baronet je něžným a půvabným vyprávěním o hledání štěstí.

Název: Setkání v Benátkách

Autor: Barbara Hannay

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 345

Daisy plánuje pro svou rodinu společnou dovolenou v Itálii, kde nikdy nebyla, ačkoli ji to její manžel Leo celý život sliboval. Teď po jeho smrti konečně nastal čas splnit si svůj sen a zároveň prohloubit vztahy v rodině, z které se skoro všichni rozletěli do světa. Nejstarší Marc, který žije v Kalifornii má se svou ženou Bronte napjaté vztahy natolik, že to nejspíš skončí rozvodem. Prostřední Anna přijela z Londýna, kde si buduje svou kariéru úspěšné herečky, alespoň tak před svou rodinou vystupuje. Nikdo neví, že o pořádnou roli už nezakopla víc jak rok a každou korunu otáčí v ruce. Jenom nejmladší Ellie zůstala doma s matkou a právě dokončila střední školu. Jenomže i ona se potýká se svými starostmi a s rozhodnutím co se svým životem dál. Všichni se snaží hrát před ostatními svoji hru na spokojeného člověka, ale pravda se pomalu dere na svět. A jakoby toho nebyla málo, vypadá to, že i zesnulý Leo měl ve svém životě tajemství, které v Benátkách ukáže svou pravou tvář. Daisy naplánovala rodinný výlet tak, aby byl pro všechny co nejšťastnější a nejpříjemnější, ale stín manželovy minulosti je přesto dohání. Celá rodina si bude muset projít zkouškou, která buď všem navždy změní jejich životy, nebo v romantickém městě najdou štěstí i odpovědi na své otázky.

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Romantický příběh Setkání v Benátkách je příjemně plynoucím čtením, které vás obejme ve své konejšivé náruči. Vyprávění plyne bez výbušných zvratů a nabitých akcí a přesto vás drží u svých stránek pevnou a neoblomnou rukou.

Začátek se rozjíždí velmi poklidným tempem, které se po pár stranách mírně zrychluje, ale až do konce příběhu vás čeká plavba na bezpečných vodách, které omývají vlnky rodinné zápletky a celý děj tak bez překážek doplouvá do domovského přístavu.

Děj knihy je postaven na rodinných vztazích, na hledání cesty ve svém životě, komplikovanosti lásky i zrady a na osobním odhodlání. Sledujete příběhy všech tří sourozenců, jejich propady i vzlety a obdivujete Daisy, která ačkoli tuší, cože se to s jejími dětmi děje, přesto zůstává v pozadí řešení problémů a jako přihlížející divák čeká na to, až se samy děti rozhodnou uchopit svůj život pevně do svých rukou.

To byl samozřejmě Daisyin sen – aby se rodina sešla nad skvělými italskými pokrmy a víny, aby společně navštívili slavné umělecké galerie, kanály a křivolaké uličky Benátek… aby se znovu sblížili, možná víc než kdy jindy, navzdory tomu, že každý žil na opačné polokouli.

„Rodina, která se takhle dokáže sejít, drží navždy pospolu,“ prohlásila s nadějí Daisy, ale přesto byla nervózní.

Co se autorce podařilo par excellence, jsou její popisy Benátek. Ten, kdo v tomto nádherném městě plujícím na vodě ještě nebyl, okamžitě zatouží po návštěvě a ten, komu se už podařilo spatřit tento nádherný, historický skvost světa, se bude chtít znova vrátit na jedno z nejkouzelnějších míst Evropy. Spisovatelka přesně zachytila magickou atmosféru tohoto města. Benátky jsou jiný svět, jedinečný, téměř pohádkový, obklopený krásou a více než tisíciletou historií, kterou prostupuje romantika.

Barbara Hannayzdroj

Spisovatelka Barbara Hannay je bývalá učitelka angličtiny, která v současnosti žije s manželem na severu Queenslandu na farmě plné slepic a čuníků, obklopená divokou a neupravenou, ale zato velmi úrodnou zahradou. Jejím krédem je: NÁSLEDUJTE SVŮJ SEN? PROTOŽE VYTRVALOST SE VŽDY VYPLATÍ!

Mně osobně se příběh velmi líbil, zakomponovaná rodinná zápletka dodává celému románu šmrnc napětí a vztahové problémy prolínající se celým vyprávěním zaútočí na vaše emoce tou správnou mírou.

Pokud máte rádi příběhy, které si plují svým poklidným tempem na vlnách rodinných vztahů, pak román Setkání v Benátkách je tím pravým čtením právě pro vás.

Hodnocení: 90 %

Za kouzelnou návštěvu Benátek, při které vás bude doprovázet příběh jedné rodiny, děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za její recenzní výtisk knihy Setkání v Benátkách.

 

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *