Recenze

Smlouva s ďáblem

Možná není ďábel, ale pracovat s ním je učiněné peklo… Ještě že má Tali prořízlou pusu a v zásobě nepřeberné množství ironických odpovědí. 😉 Román SMOUVA S ĎÁBLEM je svěží a vtipnou romantikou, která vás bude bavit. Sarkastický humor, slovní podpásovky i nepřehlédnutelná přitažlivost je silným motorem příběhu, který je vytůrovaný na plné otáčky.

Název: Smlouva s ďáblem
Autor: Elizabeth O´Roark
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran:328

Možná není ďábel, ale pracovat pod ním je pro mě peklo. I když je to jen na šest týdnů. Hayes Flynn je arogantní blbec známý především svou zálibou ve skotské a ženách, přičemž si s žádnou neužije víc než jednou. Je to ten poslední člověk, pro kterého bych chtěla pracovat, jenže má tvář, od níž nedokážu odtrhnout oči, a čím déle jsme spolu, tím těžší je ho nenávidět. Pod tím samolibým zevnějškem se totiž skrývá zraněné srdce. Jedna moje část mu ho chce zahojit… Ale dokážu to, aniž bych si přitom zlomila to své?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Smlouva s ďáblem je prvním dílem ze série Hrátky s ďáblem a jedná se o velmi hravou a záživnou romanci, která mě hodně bavila. Zásluhu na tom mají ironické dialogy, kterých je opravdu pořádná porce a hravě podaný koncept příběhu, pod jehož vrchní vrstvou se ukrývá pestrý ohňostroj emocí i lehce vážná témata. Nálepka slow burn romance už je jenom třešničkou na dortu v tomto skvělém a návykovém vyprávění.

Příběh vyprávěný ich- formou z pohledu hlavní hrdinky Tali je emotivní a poutavou záležitostí, v které se budete potýkat s množstvím pracovních i vztahových komplikací. Tuhle holku naštěstí ale humor neopouští ani ve vypjatých okamžicích a tak je o zábavu postaráno. Její šéf Hayes je morous a necita od pohledu, ale tahle dívka v něm dokáže rozpoutat bouři emocí, o které ani trochu nestojí. Nebo že by se přeci jenom dostala pod jeho hroší kůži a zasela v něm semínko pochybností o vlastním životě a náhledu na lásku?

„Mám na tebe obrovskou prosbu,“ oznámí Hayes příštího dne ráno. A to jsem doufala, že se bude po včerejší noci aspoň trochu kát. Já naiva.
„Tak obrovskou, že mi to nemůžeš přikázat, jak to děláš obvykle?“ zeptám se. „Játra ti nedám. Mám jenom jedna.“
Prohrábne si vlasy. Spadnou mu do obličeje. Uvažuju, jestli ví, jak mě při pohledu na to drobné gesto nejistoty pokaždé bodne u srdce. Moje odpověď zní už teď ano. Fajn, Hayesi, vezmi si moje játra. Cokoli potřebuješ, je tvoje.
„O víkendu má moje sestra narozeniny,“ prozradí mi. „Chci, abys jela se mnou.“

Autorka píše velmi živou formou, v které nezapomíná na nic podstatného. Tady najdete vše, co od romantického příběhu očekáváte. Od vzrušujícího očekávání, které natahuje velmi dlouho a drží tím své čtenáře neustále v šachu, přes humorné škádlení s erotickým podtónem až po soukromé pocity, v kterých nahlédnete až na samé dno emotivní duše.

Dějová osa nepřichází s ničím novým a podobné romantické zápletky jste už četli nesčetněkrát, ale této autorce to funguje natolik dobře, že se ani chvíli nenudíte a s nepochopitelnou zvědavostí čekáte na další tah v příběhu. Silnou v kramflecích je ve svých postavách, které zosobňují originalitu i atraktivitu. Mužský zástupce je samý testosteron a s trochou temné a citů oproštěné duše představuje pro romantické čtenářky velké táhlo. Kupodivu se jim bude zamlouvat i Tali, jejíž ústní filtr postrádá jakoukoliv cenzuru a vypouští z ní vše, co ji přijde na rozum. Autorka to bohatě využila v dialozích, které jsou naplněny hravostí, sarkasmem i chemickou energií a vzájemná přitažlivost, hrozící emotivní a vášnivou bouří, se stává všudypřítomným elementem.

Román Smlouva s ďáblem by úplně klidně mohl zapadnout do ostatních průměrných romancí, ale autorka zde odvedla neskutečný kus práce a vtiskla do příběhu pověstný šmrnc a šťávu, čímž svůj počin dostala na výsluní podobně laděných románů. Mně se tahle romance s pomalým a pozvolným rozjezdem velmi líbila a už teď se těším na další díl, který si rozhodně nenechám ujít. Pokud máte rádi zábavnou romantiku, v které nechybí humor, vášeň ani bolestná milostná zkušenost, tady určitě nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za velmi vzrušující a zábavnou romanci děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Smlouva s ďáblem můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *