Recenze

Sophiiny sny

Sophie pokračuje v hledání štěstí za mořem a skoro to vypadá, že je zase o kousek blíž k naplnění svého snu otevřít si vlastní obchod. Jenomže to by se nesměla dostat do mocného soukolí kosmetického boje, v kterém jména Elizabeth Ardenová a Helen Rubinsteinová vyhrávají na celé čáře. Ponořte se do rozmanitého příběhu odvážné ženy s názvem SOPHIINY SNY a nechte se dojmout jejím životním osudem.

Název: Sophiiny sny
Autor: Corina Bomannová
Překlad: Dagmar Hoangová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 392

New York, 1932. Sophia nečekala, že bude zase šťastná. Když přišla v Paříži o dítě, byla zoufalá. V New Yorku ale rozkvete. Nabídka charismatické majitelky kosmetické firmy Elizabeth Ardenová jí poskytne nečekanou šanci. Znenadání se Sophia ocitne uprostřed „pudrové války“, která zuří mezi Elizabeth Ardenovou a Helenou Rubinsteinovou. Najednou je ohrožena její láska, budoucnost a štěstí.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Poutavý román Sophiiny sny je druhým dílem ze série Barvy krásy a jak už naznačil úvodní díl Sophiina naděje, jedná se o čtení vskutku zajímavé, dojemné a plné vůní a ženské krásy. Barevný životní příběh odvážné Sophie nepostrádá velké životní zvraty, emoce ani romantiku a vy tak s lehkostí vplujete do vyprávění, které vás okouzlí od první stránky.

Příběh vyprávěný ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Sophie vás zavede do New Yorku i Paříže a je to návštěva vskutku vítaná. Znova se setkáte se starými známými z minulého dílu a s nostalgií budete otvírat další díl života této silné a odvážné ženy. Autorka píše velmi přirozeně a živým stylem, který vás okamžitě přenese do Ameriky – města snů a splněných přání. Zatímco v Evropě Hitler klepe na dveře, tady se potýkají s pádem burzy, nezaměstnaností a bídou, ale na krásu se nikdy a v žádné době nezapomíná.

Vždycky jsem to vnímala tak, že se krásným ženám dává přednost. A vzala si do hlavy, že k té kráse dovedu každou ženu. Zatím pracuji pro Miss Ardenovou, pořád se učím. Možná z toho bude něco úplně jiného. Nevzdala jsem ještě sen, že budu mít jednou vlastní obchod.

Corina Bomannová stvořila hlavní postavu Sophie s citem a reálností. Nepřisuzuje ji „nadpřirozené“ klady ani vlastnosti bájných hrdinů, přesto se vám tahle žena dostane svým charakterem pod kůži. Má svoje chyby, prohry i životní pády a mnohdy nejedná zrovna tak, jak by čtenář očekával, ale v důležitých chvílích se z ní stává žena bez bázně a hany, která se nebojí ozvat a stát se výjimečnou.

Pokračování životních peripetií Sophie, pro níž je chemie důležitou součástí jejího života, má o něco menší drive než v úvodním dílu, přesto se stále jedná o velmi pestré a čtivé vyprávění, které vás rozhodně nebude nudit. Dostanete se do vybrané společnosti sufražetek i na periférii, v které se zrcadlí chudoba a bídný život. Poznáte důležité osoby kosmetického světa a odhalíte společně pojem „honit draka“… v každé době se hřály na výsluní prostředky navozující bezva náladu…

Ačkoli se mi líbil první díl o něco víc, i tentokrát jsem byla velmi spokojena. Dějová osa je sice umírněnější, ale dočkáte se velkých zvratů, které rozhýbou zčeřené vody příběhu, a romantika samozřejmě musí být součástí tohoto pestrého vyprávění. Konec se odehrává ve vyhrocené situaci a tak se můžeme těšit na pokračování, které si ani já nenechám ujít.

Pokud máte rádi velké životní příběhy odvážných žen, jež se pustily do boje se společností, rodinou i vlastními temnými stíny minulosti, pak směle sáhněte po románu Sophiiny sny. Doporučuji číst od prvního dílu, knihy na sebe navazují.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další životní okamžiky sympatické Sophie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Sophiiny sny můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *