Recenze

Tajemství lady Gwyn

Přijít na kloub TAJEMSTVÍ LADY GWYN nebude zas až tak snadné, jak se charismatickému majorovi může zdát. Gwyn rozhodně není jen bezduchá loutka, svou minulost stráží jako oko v hlavě a morous Joshua má se svými traumaty z války k radosti pěkně daleko. Zkrátka dvojka k pohledání. Navíc to vypadá, že podivných záhad v téhle vévodské rodině bude asi daleko víc. Historická romance z nakladatelství Baronet.

Název: Tajemství lady Gwyn

Autor: Sabrina Jeffries

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 296

Píše se rok 1809 a Lady Gwyn je právě třicet let. Před sebou má společenský debut v Londýně a doufá, stejně jako celá její rodina, že si konečně najde manžela. Kdysi dávno už byla jednou zamilovaná do kapitána Maleta, ale ten se ukázal jako bezpáteřní zmetek, který si nechal zaplatit za to, že se ji vzdá. Nyní se Malet opět objevuje na scéně a jeho úmysly rozhodně nejsou čisté, proto se rozhodne Gwynin bratr najmout osobního strážce pro svou sestru. Tím není nikdo jiný než věčně mrzutý a zakaboněný major Joshua Wolfe, který si z napoleonských válek odnesl chromou nohu a spoustu psychických problémů. V Londýně pomalu k sobě nacházejí cestu a jejich vzájemné poznávání je obklopeno vášní a touhou. Ale jak by mohli myslet na společné štěstí, když Gwyn v sobě ukrývá temné tajemství a Joshua je už nadosmrti mrzákem? Podaří se jim postavit své vlastní minulosti a přijmout lásku, která mezi nimi vzniká?

≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥ ≥

Další Baronetka ze série Dynastie vévodů nese název Tajemství lady Gwyn. Předchozí díl Jak se stát vévodkyní mě natolik nadchnul, že jsem nutně potřebovala i další pokračování.

Celý příběh je vyprávěn er-formou a váš pohled bude tak pravidelně sledovat jak Joshuovi kroky, tak i samotné Gwyn. Pravidelně střídající se obrazce, mezi těmito hlavními protagonisty, na sebe plynule navazují a díky tomu má příběh spád, který vás nese ke svému konci mílovými kroky.

Propána, tohle bylo lepší než cokoli, co kdy poznala, a když to nyní s ním zažila, nechtěla už se toho vzdát. Nechtěla se vzdát jeho. Třeba bude souhlasit, že se stane jejím milencem. Ne, o tom jaksi pochybovala. Ale jestli mu řekne všechno a on si ji odmítne vzít za ženu… Nevěděla, jak by to přežila.

Opět vás čeká velká náruč romantiky, jiskřivých tanečků kolem zamilované dvojice, ale také dost žhavých pikantností. A musím zkonstatovat, že se s tím teda rozhodně nepárali 😉 . Díky tajemství Gwyn a podivuhodným náhodám dostává román i dávku napětí a jak vidno, tuhle rodinu ještě čekají mnohá úskalí a nepříjemnosti valící se na ně z minulosti. Na to si ale budeme muset počkat do dalšího pokračování.

Historická romance, která si nese svoji dobovou atmosféru, vás ničím výjimečným nepřekvapí. Děj se rozjíždí velmi pozvolna a nějak se mi nedařilo do něj plně ponořit. Zlepšení nastává až s příjezdem do Londýna, kde příběh dostává injekci v podobě akčnosti a tajemné zápletky. Čeká vás předvídatelný děj, v kterém mně trochu chyběla jiskra příběhu, jakési palivo, jenž by dodávalo motoru potřebné tempo a sílu. Zkrátka to, co bezvadně fungovalo u předchozího dílu Jak se stát vévodkyní, se tady lehce vytratilo. Nicméně je jasné, že ani další pokračování se rozhodně nemůže obejít beze mě a budu velmi zvědavá, cože si to pro nás autorka Sabrina Jeffries připraví příště. Uvidíme, zda už dojde k rozkrytí celého rodinného tajemství, které z hlubin minulosti vytahuje své pařáty a skrytě usiluje o život členů této rozvětvené dynastie.

Obálka knihy je pro historickou romanci jak vyšitá. Navíc oku lahodící kompozice barev, která je i s prvním dílem sladěná do odstínů fialové, dává vyniknout celé knize a myslím si, že na pultech knihkupectví bude velmi dobře patrná.

Pokud máte rádi nenáročné historické romance, které nepostrádají v prvé řadě romantiku a zde navíc i erotiku, pak směle sáhněte po románu Tajemství lady Gwyn. Přídavkem se vám dostane i napětí a záhadná tajemství obklopující tuto vévodskou rodinu.

Hodnocení: 75 %

Za historickou romanci nepostrádající romantiku ani napětí děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Tajemství lady Gwyn.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *