Recenze

Tajemství ve vaší hlavě

Nevědomí: v noci nám sesílá sny i noční můry, promlouvá k nám jako naše intuice, dokáže na nás „seslat“ nemoc nebo učinit zázrak a pomoci nám i v té nejbezvýchodnější situaci… Máme v něm uloženy všechny své touhy a obavy, děláme to, co nám neslyšně našeptává. O mocné síle – nevědomé části naší mysli – a jejímu zásadnímu vlivu na lidský život vyšlo bezpočet publikací, ovšem Tajemství ve vaší hlavě se od nich liší mj. v tom, že se čtivě věnuje i „nevědeckým / magickým“ postupům, které jsou často lidem dobře známé – ať z dětství či lidové slovesnosti – a hlavně: jsou prověřeny časem a mnohými generacemi ❤.

Název: Tajemství ve vaší hlavě

Podtitul: aneb Co nevíte, že víte

Autor: Lenka Šnajdrová

Nakladatelství: Portál

Rok: 2021

Počet stran: 224

Oficiální anotace

Snad každému se občas přihodí, že se cítí špatně a neví proč. Nebo moc nerozumí tomu, co se rozhodl udělat. A třeba se i trápí, protože navzdory svému úsilí nedokáže dosáhnout toho, oč se snaží. Za tím vším může stát nevědomí – část naší mysli, která většinou zůstává skryta, a přesto mocně ovlivňuje naše životy. Promlouvá k nám ve snech, prostřednictvím nemocí, předtuch – a řadou dalších způsobů. Jak jí porozumět a jak se naučit využívat to, co nám občas nabízí? Kniha přináší řadu možností, které vám mohou pomoci. Nejprve zkoumá ty, jež si většina čtenářů běžně spojuje s psychologií, a potom i způsoby práce s myslí, které bývá zvykem dávat dohromady spíše s „nevědeckým“ přístupem (např. věštění, předtuchy, strašidla), kniha je však umožňuje využívat takovým způsobem, aby bylo možné se nařčení z „nevědeckosti“ vyhnout. Nabízí tak nejrůznější způsoby, jak porozumět svému nevědomí – a jak toto porozumění využít ke zlepšení vlastního života.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Mgr. Lenka Šnajdrová vystudovala jednooborovou psychologii na FF MU Brno. Poté pracovala jako klinická psycholožka a v současnosti má soukromou psychoterapeutickou praxi v Mikulově. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v analytické psychologii. V Portále vyšly její knihy Psychoterapie našich prababiček a Léčivý rodokmen – Jak prababičky ovlivňují náš život. (Foto, text: Portal.cz)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Summa summarum

„… Denní sny dokážou i jiné věci. Dokonce umí zahojit zranění vaší duše. Nebo vám Full Moon, Woods, Woman, Wolf, Imagination, Fairy Talemohou pomoci zvládnout období, kdy věci prostě nejdou tak, jak byste si přáli. Zatímco dosud jsme si je ukázali jen jako průvodce a rádce, zde se zapojují do akce jako aktivní pomocníci. …“

Kniha vychází s něžnou ilustrací na deskách a brožované vazbě. Obsah knihy je rozdělen na 7 částí plus obsah a závěr:

Obsah

Vyprávění na úvod

Co o sobě nevíme

Jak se setkat se svým osudem

Je to skutečné?

Utečte svým neúspěchům

Přijmout svůj osud

Závěr – Všichni jsme vlastně kouzelníci

„Podle C. G. Junga existuje kolektivní nevědomí – jakási společná knihovna plná lidských zkušeností, které tam lidé ukládají snad odjakživa. Ty zase působí na nás všechny… Proto se všichni v nevědomí setkáváme s podobnými jevy.

Publikace si mě získala svou stylizací, milým stylem –  způsobem, jakým jsou čtenáři předkládána fakta a vědecké definice, aniž by bylo čtení obtížné či nudné. Příklad jeden za všechny: moc se mi líbí, jak autorka v knize vysvětluje strašidla, úkoly denního snění a mechanismy „obelhávání sama sebe i druhých“: projekce, reaktivní formace, racionalizace, sublimace. Vše vysvětluje polopaticky a čtenáři  pod každou kapitolou najdou nejdůležitější informace shrnuty v rámečku. Díky publikaci se čtenář dozví, proč se lidé mají tendence často chovat „iracionálně“, někoho nesnášejí „od prvního momentu“, zatímco jiného dokáží nekriticky zbožňovat. Kniha mě bavila, doporučuji všem, kteří chtějí porozumět sami sobě a lidské psychice. 

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za tajemství ukryté v podvědomí děkuji ❤nakladatelství Portál❤.

Od autorky Lenky Šnajderové jsme přečetly i její Léčivý rodokmen, recenze zde.

 

 

 

 

 

Ukázky z knihy na www.portal.cz

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *