Recenze

Temné blues v New Orleans

Znáte se s detektivem Tomášem Koskou (z dílny pana spisovatele Františka Kotlety), který je nejen schopný mág a vyšetřovatel, ale také nevídaně obrovský průšvihář 🙂 ? Nenechte si ujít poslední knihu, která srší magií, humorem a sexem… Vzhůru do New Orleans ( a do Jeseníku i jinam …)!

Název: Temné blues v New Orleans

Autor: František Kotleta

Nakladatelství: Epocha

Počet stran: 416

Rok: 2022

Oficiální anotace

Paranormální detektiv Tomáš Kosek má problémů víc než dost. Nejenže dluží CIA službičku a musí pro ni vyřešit, proč se z amerických mariňáků stávají zombie, ale má na krku i pár hladových naštvaných démonů a bohyně, které získaly prastarou magii. K tomu mocného sumerského démona, jezinky a starou dobrou babu Jagu. To však není nic proti tomu, že se mu místo dcer mají narodit dvě děsivé zrůdičky. Ale kdo jiný by si s tím měl poradit než právě on?František Kotleta se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších literárních postav a je to jízda víc než podařená.

Summa summarum

Temné blues v New Orleans vychází v brožované vazbě a klasickém „epošáckém formátu“, který se pohodlně vejde do kabelky. Podle autora Františka Kotlety se jedná o poslední, rozlučkový díl z fantasy – detektivních příběhů o Tomáši Koskovi. Hlavní hrdina Tomáš Koska je doktor antropologie a religionistiky, který nyní pracuje v advokátní kanceláři.  V neposlední řadě je to rovněž schopný mág provozující sexuální magii a uctívající prastarého afrického boha sexu Bakulgu, bohům žel, se mu „onehdá“ jeho magická praxe „malinko“ vymkla z -ehm- rukou a svou přítelkyni i spolupracovnici přivedl do jiného stavu ve stejnou dobu, tudíž poslední díl jeho eskapád bude o to víc šťavnatější 🙂 . Celkově v knize najdeme pět paranormálních případů s detektivní zápletkou, které dostane , jak jinak, „na triko“ Kosek. První z pětice nese stejný název jako celý soubor příběhů: Temné blues v New Orleans, kdy Kosek letí do Ameriky na neodmítelnou žádost Američanů – tedy svých „kolegů“  ze CIA. Nedávno se jim totiž v bažinách poblíž N. Orleans ztratila beze stopy celá rota mariňáků a amíci si s tím jednoduše nevědí rady… A protože Kosek bude pobývat v magií prošpikovaném  New Gratis Surreal Horror foto e imagenOrleans , je samozřejmé, že se jeho pracovní návštěva neobejde bez vúdú kněžek a vúdú loas (duchů/bohů), temných rituálů, litrů rumu, spousty doutníků, bluesové hudby, černých kohoutů a sexu. Druhý Tomášův případ se odehrává u nás doma: v Jeseníku. V příběhu nazvaném Pod jezenčím úplňkem Koskovi půjde doopravdy o všechno. Ukáže se, že Baba Jaga si jeho dvě těhotné ženy vybrala do své družiny jezinek a po dobrém je zpět do lidského světa rozhodně nevydá. Kosek zjistí, že družina jezinek z Jeseníku je stejně děsivá jako zombí rota v New Orleans. Z Jeseníku mladý detektiv odcestuje do Vatikánu a začne jeho třetí dobrodružství – ve Věčném městě, kde záhadné přeludy brutálně vraždí kardinály – kamenují je a nehodlají s tím přestat. Čtvrtý příběh se odehrává V Poušti – ve Spojených arabských emirátech, kde jsou z vraždy bratra mega bohatého emíra podezřelí džinové. Mezi případem č. 4 a č. 5 uplynulo dlouhých 20 let, kdy se Tomáš věnoval své nadstandardně rozvětvené rodině, detektivní činnosti a magii, která mu koluje v krvi. Poslední případ – číslo pět s názvem Sitarane  jej přivede na ostrov nedaleko Madagaskaru, kde je zapotřebí identifikovat průhledného zločince bez hlavy popraveného v roce 1910.

Pokud se vám líbily předchozí knihy s hlavním hrdinou Tomášem Koskou: Příliš dlouhá swingers párty, Velké problému v Malém Vietnamu a Poslední tango v Havaně, pak nebude zklamaní ani tentokrát a poslední příběh s paranormálním detektivem v hlavní roli by vám doma neměla chybět. Ani v závěrečném vyprávění totiž autor nešetřil sexem, napětím, bojovými akcemi, akcičkami a hlavně magií a mytologickými bytostmi – vším tím, co detektivky s Koskou dělá originálem . Myslím, že se pan autor s Tomášem rozloučil přesně tak, jak si tento sexuální mág zasloužil :). Fantasy detektivní příběhy mě bavily a celá kniha mi trvala přečíst cca tři hodiny. Doporučuji všem Kotletovým fanouškům ❤.

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

UKÁZKY Z KNIHY ZDE

Free Walking Dead Zombies foto y foto

Za poslední knihu s mým nejoblíbenějším uctívačem Bakulgy děkuji ❤ nakladatelství Epocha ❤.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *