Recenze

Ty nejsi moje spřízněná duše

Bestsellerová autorka Ilsa Madden-Mills přichází s chytrou a sexy moderní romancí o atraktivním profesionálním hráči amerického fotbalu a dívce, pro kterou je věda alfou a omegou celého žití. Tyhle dva protějšky se přitahují jako magnety a vy se můžete stát součástí jejich vášnivé romantiky v knize TY NEJSI MOJE SPŘÍZNĚNÁ DUŠE.

Název: Ty nejsi moje spřízněná duše
Autor: Ilsa Madden-Mills
Překlad: Ivana Dresia
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 360

Když srdceryvně nevinná Giselle Rileyová přichází do mého střešního bytu, protože nemá kde bydlet, vypukne chaos. Uvědomuju si, že jsem ji neměl zvát k sobě domů, ale je jasné, že potřebuje mou pomoc – nejen s hledáním místa, kde by mohla složit tu svoji krásnou blonďatou hlavičku, ale taky při pátrání po opravdové lásce. S těmi šílenci, které balí na internetu, se jí to totiž nikdy nemůže podařit. Jen škoda, že ona je čtyřiadvacetiletá panna a já profesionální hráč se špatnou pověstí. Vůbec se k sobě nehodíme – takže jsme jen přátelé. Dobrovolně jsem se ujal role dohazovače, bez ohledu na to, jak moc žárlím, když jí dělám křena na rande. Věřím, že se dokážu ovládat. V žádném případě nepodlehnu svým snům, jež mi našeptávají, že přesně po takové dívce toužím. Možná, že jsem ten nejlepší útočník v zemi, ale jak bych mohl zaútočit na holku, jako je ona? Ale jsem dost silný?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Román Ty nejsi moje spřízněná duše je druhým dílem ze série The Game Changers. Předchozí díl Ty nejsi můj Romeo byl skvělým čtením s působivou dějovou zápletkou, určenou pro všechny romantické nátury, a jeho pokračování nezůstává v ničem pozadu. Atraktivní prostředí amerického fotbalu, sexy žhavé postavy, zápletka s vážným podtónem a samozřejmě romantika na X způsobů vás vtáhne do příběhu, v kterém půjde o lásku.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů – Giselle a Devona. Ačkoli by se mohlo zdát, že hráč amerického fotbalu a vědkyně budou citově vyprahlí, opak je pravdou. Ponoříte se do jejich pestrých pocitů a budete vnímat každou jejich emoci do konečků prstů.

Zhluboka se nadechne a upře na mě svoje temně zelené oči, zatímco se snaží nahmatat kliku za svými zády. „Nenávidím se za to, sakra,“ vyštěkne. „Od Brandta přes Grega až po toho chlápka ze včerejší noci… Do hajzlu, oni si tě vůbec nezaslouží, Giselle, a já taky ne, ale já tě chci, a nevím jak dál. Bojím se, že… mi ublížíš.“ Odtáhne se. „Už musím jít.“ A vyběhne ze dveří.
Mám pocit, že se nemůžu ani nadechnout. Svezu se na židli a zasténám. Pusť mě k sobě, Devone. Prosím.

Ilsa Madden-Mills vás dokáže pro svůj příběh nadchnout. Čtivě a s jiskrou rozprostírá svoji zápletku do všech koutů romantického vyprávění, v kterém se mísí emoce, humor, vážné společenské téma a samozřejmě nemůže chybět erotika. Začátek má vlažný rozjezd, který působí jako průměrný příběh bez náznaku originality. O něco později ovšem dochází k přerodu a s rozvinutím hlavních postav dostává celé vyprávění švih i dávku potřebného jiskření. Zbytek se už zrychleným samospádem řítí do svého cíle (dojetí zaručeno 😉 ) a vy opět musíte zkonstatovat, že autorka zkrátka umí.

Interesantní záležitostí se pro mě stala hlavní postava Giselle. Ačkoli si tato hrdinka nese na hřbetě svůj očerňující cejch z předchozího dílu, velmi brzo ji odpustíte a záhy v ní najdete zalíbení. Originální bytost, která má ve svém životě na prvním místě fyziku a vědu, byla velmi osvěžujícím nápadem, který vystřelil celý příběh do neskutečných výšin. Tahle holka má na všechno odpověď podloženou vědeckým bádáním a její komentáře a glosy vás dokáží skvěle pobavit.

Dočkáte se i několika citátů a životních mouder, ať už od světových fyziků (ano, i oni kdysi milovali a dokázali trefně vyjádřit své pocity 🙂 ) nebo starověkých čínských mýtů: „… pokud je dvěma lidem předurčeno být spolu, pak je jedno, jak dlouho to bude trvat, ale jejich cesty se neustále budou křížit a proplétat. Podle té legendy existuje neviditelná červená nit, která spojuje osudové páry. Ta nit se může všelijak zamotat a zašmodrchat, ale nikdy se nepřetrhne…“.

V románu Ty nejsi moje spřízněná duše se nachází pořádná dávka charismatických hráčů amerického fotbalu, jejichž sex-appeal je doslova smrtící?, takže se určitě můžeme těšit na další pokračování. Oba dva díly můžete číst nezávisle na sobě a oba rozhodně stojí za přečtení. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další nálož romantiky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Ty nejsi moje spřízněná duše pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *