Recenze

Travis

Vydejte se do malebného městečka Pelion a poznejte tamního fešáka. TRAVIS je policejní náčelník s bolestivou minulostí a i když by ho rády zachránily všechny ženy, on má oči jenom pro jednu. Světoběžnici s láskou ke kytkám a krásným policistům…

Název: Travis
Autor: Mia Sheridan
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 320

Travis Hale, náčelník policie idylického městečka Pelion, má všechno, o čem se mu kdy snilo. Ženy mu padají k nohám, je milujícím strýčkem synovců a neteře a rodina mu už z větší části odpustila dávnou zradu, jíž se dopustil na svém bratru Archerovi. Nyní řeší problém s jistým potížistou, jenž se přistěhoval do města i se sestrou – ženou, která může Travisovi obrátit život vzhůru nohama a kterou zaujal zdánlivě dokonalý Gage Buchanan. Haven Torresové lehl její svět popelem. Doslova. Nyní cestuje s bratrem po celé zemi a utíká před problémy, které je pronásledují. Doufá, že v městečku kdesi v Maine nalezne aspoň na léto klid, zvlášť když ji zaujme jistý muž jménem Gage, který by proti letnímu románku nic nenamítal, ne? Po setkání s arogantním náčelníkem místní policie se však dozví, jaké problémy v městě působí její bratr, a rozhodne se, že nejlepší bude, když zase brzy zvednou kotvy. S Travisem se však nečekaně spřátelí a uzavřou spolu dohodu – ona mu pomůže potrápit svého bratra a on jí pomůže získat Gage. Jejich přátelství se však brzy zbarví vzájemnou přitažlivostí a Travis i Haven zjistí, že občas je potřeba vše ztratit, abyste získali přesně to, co hledáte.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Travis volně navazuje na knihu Archerův hlas a opět se jedná o velmi romantické čtení se sympatickými hlavními postavami, které mají za sebou příliš traumatu a příliš bolesti. Čeká vás nenáročný příběh, jehož součástí se stávají pevná rodinná pouta, romantika i bolestivé tajemství.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů, kteří mají za sebou bolestnou minulost, a na nějaký vážný vztah není zrovna ten správný čas. Policejní náčelník Travis je čerstvě po rozchodu a chce si dát pauzu a Haven je světoběžnice bez domova. Oba dva utíkají před svými myšlenkami a pravdou, kterou si nechtějí připustit. Jejich vzájemná smlouva o „pouhých“ přátelských, vášnivých hrátkách dostává ale povážlivé trhliny…

„Nejhorší na lásce je, že když odejde, zanechá po sobě v srdci díru tak obrovskou, že ji nikdy nic nevyplní. Člověk se pak bojí to znovu risknout. Nemůže ztratit tak velkou část sebe samého, a přesto přežít. A tak se zoufale snažíš vyplnit tu díru věcmi, které na to ale nikdy nestačí. Věcmi, které občas jiným lidem ublíží,“ dodala tiše.

Autorka píše čtivým stylem a bez zbytečných odboček jde rovnou k věci. Svižné tempo a větší množství dialogů žene příběh zrychlenou rychlostí ke svému konci, který dokáže dojmout a navnadit na další pokračování. Asi by neměl být problém číst díly na přeskáčku, každý díl má svého hrdinu a jeho příběh je zpracován celistvě a zcela ukončen. Sice se sporadicky objeví v dalším pokračování, ale jenom ve vedlejší roli.

Mia Sheridan dokáže své čtenáře zaujmout a nepustit je ze svých spárů. Její postavy si procházejí osobním životním peklem, z kterého se jim podaří vyhrabat vlastním přičiněním a tak se do hledáčku čtenářů dostávají takové ctnosti jako odpuštění, přátelství, vnitřní odhodlání apod. Ani tato romantická love story není výjimkou a kromě již zmíněného nabízí i příměs erotiky, bouřlivých emocí a trošky humoru.

Tuto autorku romantických příběhů mám vcelku ráda. Dokáže splnit čtenáři jeho toužebné přání po oddechovce, která dokáže zaujmout a při níž se nese na vlnách nenáročného příběhu. Román Travis je právě takovou knihou, a pokud se i vy necháte rádi dojmout velkou láskou, v které nechybí vzájemná přitažlivost, jiskřivé momenty, erotika ani humor, pak směle sáhněte po této love story.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za oddechovku s příměsí romantiky, erotiky i humoru děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Travis pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy můžete najít zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *