Recenze

Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti

Máte spoustu vtipných vzpomínek na to, jak jste se „vylili“ s kamarády? Vězte, že to není nic proti tomu, jak může být život fajn a veselý, pokud se z vás stane abstinent – říká Karel Nešpor. Otevřete dveře, mysl a srdce filozofickému přístupu k životu, ke zdraví a k závislostem Dr. Nešpora, CSc., který vám svým laskavým vyprávěním a nekopírovatelným úsměvem zvedne nejen ústní koutky, hladinu serotoninu v krvi, ale hlavně náladu 🙂 . Otevřete si novou knihu z nakladatelství  PORTÁL s názvem ÚSMĚVY, ZKUŠENOSTI A VÝSTŘEDNOSTI, uvařte si čaj a připravte si bránici: čeká vás maraton úsměvů, chichotání a smíchu.

Název: Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti

Autor: Karel Nešpor

Nakladatelství: Portál

Rok: 2020

Počet stran: 216

Podle oficiální anotace

Známý český psychiatr se ve své nové knize opět pozastavuje nad absurditami každodenního života i nad jeho krásou, které si povšimne jen ten, kdo si na ni udělá čas. Najdete zde krátké příběhy – zamyšlení, pousmání, tu a tam zenovou kontemplaci nebo krátký, úderný verš. Nechybí ani půvabné historky z abstinentského života. Čtenáře textem obdobně jako v předchozích titulech doprovází mudrlant pan Zkoumal.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

MUDR. KAREL NEŠPOR, CSc.

Dlouhá léta se zabývá prevencí a léčbou návykových nemocí, psychoterapií, jógou, relaxačními technikami, smíchem a zdravými emocemi. Napsal řadu úspěšných knih, z těch novějších třeba „Návykové chování a závislost“, „Kudy do pohody“, „Jak být milejší“, a „Střízlivě většinou vesele“.  (Foto, text zdroj).

„Kdybych měl plnovous, tak se nebudu ke kuřákům raději ani přibližovat!“

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

                           Summa summarum

Stejně jako předchozí tituly i nejnovější kniha Dr. Nešpora vydává nakladatelství Portál v brožované vazbě s měkkými deskami.  Samotný text je rozdělen do 3 části:

První část knihy se věnuje různým aspektům smíchu a úsměvu, druhá část se zabývá mj. např.: menšími i většími bludy, reklamou či transformačním účinkem vděčnosti a třetí část pojednává o vhodných technikách a návodech vedoucích k tělesné i duševní vyrovnanosti. Věrní čtenáři a diváci tvorby dr. Nešpora vědí, co mohou od nového titulu očekávat a nebudou se čtením čekat déle, než – li je bezpodmínečně nutné. Ti ostatní budou mile překvapeni. Nejedná se o žádnou „příručku“, jak bojovat s „démonem alkoholu“, v knize najdeme krátké „skeče“ / příhody / poznámky z praxe a života pana doktora s posláním toho, jak „se udržet“ nohama na zemi, být v pohodě a to vše pomocí „veselé mysli“, jemného humoru a upřímného smíchu. Jeho vyprávění, postřehy a rady nedůvěřivě komentuje fiktivní, kritický čtenář, kterého autor pojmenoval pan Zkoumal. Jeho otázky pomohou čtenářům např. uvědomit si proč K. Nešpor zrovna říká / doporučuje právě to a to. Kraťoučké texty jsou doprovázeny černobílými fotografiemi autora, kde je zachycen při „různých druzích smíchu“ – vsadím se, že neodoláte a usmějete se 🙂 ! Úsměvy, zkušenosti, výstřednosti jsou inspirativní kniha pro všechny, kteří si abstinenci z jakéhokoli důvodu vybrali jako svůj životní styl a filozofii. Rady z praxe mohou být užitečné návody pro různé situace a potíže: jak zvládat stres, agresivitu, nejistotu apod. Kniha se čte hezky a pobaví. Doporučuji ♥  všem , kteří občas těžce hledají důvod „proč se smát“. 

Hodnocení: 100% ♥♥

Za rady střízlivým přátelům od střízlivých přátel 🙂 a spoustu veselých příhod o abstinentech pro abstinenty děkuji nakladatelství Portál ♥.

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *