Recenze

Vánoce v New Yorku

Sváteční New York, na který se pomalu snáší studené vločky sněhu, je zahalen do bílé barvy a v ulicích zní tóny vánočních koled. Uprostřed velkoměsta prožívá své VÁNOCE V NEW YORKU Angličanka Lara, která si užívá nejen okouzlující atmosféru, ale i omamné opojení láskou.

Název: Vánoce v New Yorku

Autor: Mandy Baggot

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 408

Lara Weeksová žije v malé vesnici Appleshaw ve Velké Británii. Jezdí s velkým náklaďákem a miluje svého přítele Dana. Jenomže Dan si právě teď, pár týdnů před Vánocemi, chce dát pauzu a odjíždí do Skotska s vyhlášenou vnadnou „poletuchou“ Chloe. Naštěstí má Lara super kamarádku Susie, která už kuje plány na sladkou pomstu. Vymyslí cestu do New Yorku a smázne tak dvě mouchy jednou ranou. Lara přijde na jiné myšlenky a ještě by mohla zkusit Dana pošťouchnout románkem s nějakým známým sexy hercem. Zkusí přes Twitter zkontaktovat oblíbeného seriálového herce Setha Hunta a ten kupodivu zareaguje. Nejen, že se stane jejím průvodcem po velkoměstě, ale vypadá to, že ten kluk není vůbec namyšlená hvězda, ale docela fajn přítel, který má srdce na pravém místě. A to srdce pomalu ale jistě začíná tlouct pro Laru. Plán se zadařil a vypadá to, že Dan se nechce jen tak vzdát. Komu dá Lara přednost? Seth bude za pár týdnů, až se vrátí Lara domů, na míle vzdálený a Dan je tak blízko…

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Autorka Mandy Baggot je známá svými romantickými knihami a získala za svou tvorbu mnohá britská i mezinárodní ocenění. Vánoce v New Yorku rozhodně nevybočují z jejího romantického repertoáru a splňují všechna pravidla, která jsou od romantiky očekávána. Zklamaná hrdinka (hrdina), útěk od reality, nová nečekaná zápletka, která nepostrádá vzrušení a ve většině případů následuje šťastný konec. A právě proto, že víme co očekávat, v zásadě nás nemůže nic překvapit a jdeme na jistotu. Příběh, který se ukrývá v této knize, vás ve vaši jistotě opět utvrdí.

„To jo,“ potvrdila Susie. „Byl. Protože jediná osoba, od který potřebuješ souhlas, jsi ty sama, a samozřejmě já. A já ti svolení dávám. Dávám ti svolení dostat Setha Hunta do každý představitelný pozice a –„

„Psst!“ Lara zamávala rukama před Susiinou pusou, aby ji umlčela.

„Tohle je tvoje chvíle, Laro. Tvoje Vánoce v New Yorku, v tvých…“ Susie sklopila pohled na Lařiny nohy. „… botách Vagabond… přímo v srdci starýho dobrýho New Yorku.“

Milý příběh, který nemá ambice hrát si na něco většího, plyne svým poklidným tempem a celý děj umístěný do svátečního New Yorku vás navnadí a naláká na vánoční lásku obalenou bílým sněhem se sladkou polevou romantiky. Děj je ozdoben soukromým pátráním jednoho z hlavních hrdinů po svých rodinných kořenech a díky tomu tak román dostává trochu napětí, které je pro čtenáře rozhodně pestrou vsuvkou.

Hlavní postavy jsou sympatické, a i když je Lara tak trochu bláznivá, potrhlá a divná, je prostě fajn. Vyvažuje ji Seth se svým sexy tělem stvořeným pro hřích 😉 a rozumem na správném místě.

Kniha s pomalejším tempem, žádné velké vzrušení se konat nebude ;-), je na můj vkus zbytečně obsáhlá. Děj je natahován, a jelikož se v něm zase až tolik převratných akcí nekoná, klidně by knize slušelo jisté zkrácení. Některé popisy jsou zbytečně rozvleklé a knihu to tak nepotřebně nafouklo na 400 stran. Ale jelikož hozená návnada od samotné autorky v podobě rozluštění genealogických kořenů v příběhu je pozoruhodná, vychází z toho nakonec velmi příjemná kniha, která vám určitě zpříjemní nejen předvánoční shon, ale klidně i vaše povalování na gauči během celého roku.

Hodnocení: 70 %

 

Za návštěvu svátečně oděného New Yorku, který mě přivítal svou atmosférou a romantickým příběhem, děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk. Knihu Vánoce v New Yorku si můžete pořídit zde.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *