Recenze

Vánoce na skotském hradě

Milé a hřejivé vyprávění vás čeká v románu VÁNOCE NA SKOTSKÉM HRADĚ. Vítejte v malebné vesničce, kde se balí vánoční dárky a z nebe se potichu snášejí sněhové vločky na čepice zamilovaných dvojic.

Název: Vánoce na skotském hradě
Autor: Donna Ashcroftová
Překlad: Lucie Libovická
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 288

Jednoho dne Belle v chumelenici podklouzne kolo a ona narazí do stařičké paní a zraní jí kotník. Když zjistí, že Edina na nedalekém hradě žije úplně sama, rozhodne se k ní nastěhovat a postarat se o ni, dokud se neuzdraví, a připravit jí nezapomenutelné Vánoce. Jakmile se právník Jack dozví, že u jeho babičky bydlí cizí člověk, hned se za ní rozjede. Belle je mu od začátku podezřelá a on jí také. Vzájemně se sledují a dumají, co má ten druhý za lubem. Jenže i přes oboustrannou nevraživost je to k sobě neodolatelně přitahuje…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Vánoce na skotském hradě je vánočním a romantickým čtením, které vás příjemně pobaví a přenese do skotské vesničky, kde se zázraky lásky snáší na místní obyvatele s něhou a jemností. Tady se budete cítit náramně dobře. Obklopí vás přátelská atmosféra starousedlíků i vánoční nálada, která nahrává romantice a splněným snům.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem dvou hlavních postav Belle a Jacka. Tihle dva nezačali zrovna dobře, a pokud by mohly pohledy zabíjet, už by jejich těla dávno přikryl sníh. Belle se po nehodě stará o místní starou paní, která bydlí osamoceně na hradě, a když to zjistí její vnuk Jack, kterému právničina zatemnila mozek a za každým dobrým skutkem vidí jen nekalé úmysly, okamžitě se vydává sjednat nápravu. Oba dva se bedlivě sledují a čekají, kdo z nich udělá první chybu, ale také si moc dobře uvědomují, jak je ten druhý přitažlivý. Pomalá změna, která jim vtrhla do života, možná tentokrát přinese i něco hodně lákavého a radostného nejen pro ně…

Tolik se toho změnilo a Belle věděla, že ona v tom sehrála roli, i kdyby jen malou. Těšilo ji už jen to, že přiměla Edinu napsat ten vánoční dopis – i když jí nedokázala splnit všechna přání, co v něm byla. Její pozornost se přesunula k Jackovi, který seděl vedle své babičky. Smál se, ve tváři se mu zračila upřímná radost, a jak ho Belle pozorovala, něco v ní se znovu zachvělo a sevřel se jí žaludek. Protože k Jackovi něco cítila, poutaly ji k němu silné city a netušila, co si s tím má počít.

Autorka svůj vánoční příběh postavila do kouzelného prostředí skotské krajiny, jež je dokonalou kulisou pro její romantické vyprávění. Zasněženou klidnou krajinou se prohání sníh i vášeň a jeho milí obyvatelé jsou potěchou pro duši. Čtivé a nenáročné vyprávění dominuje svojí přátelskostí, romantickou linkou i soudružností. Na vás se tak přelije kouzelná vánoční nálada, radost z lidské pospolitosti i čarovná moc lásky. Romantika je nastavena v umírněné formě, nijak se nevybíjí v emotivních částech a ideálně ladí s vystavěnou ojedinělou atmosférou celého příběhu.

Třpytivá a pohodová obálka knihy slibuje na první pohled hřejivé i kouzelné čtení a přesně taková milá porce vyprávění se dostane i k vám. Kromě hlavní dějové linky sledujete ještě vedlejší milé příběhy některých starousedlíků, jejichž problémy řeší celá vesnice a každý z nich má nápomocnou ruku nataženou správným směrem. Tahle přátelská soudružnost je přesně tím pravým ořechovým pro příběh a ještě více umocňuje vánoční náladu skotské vesničky.

Román Vánoce na skotském hradě se mi líbil a je naprosto ideálním čtením hlavně v období vánočních svátků, ale i jako fajn oddechovka potěší čtenářky za každé příležitosti a za každého počasí. 😉 Pokud milujete tyhle pohodovky, z kterých sálá přátelství, láska i pospolitost, tady určitě nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za úžasnou návštěvu malebné vesničky i příběhy jejich sympatických obyvatel děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vánoce na skotském hradě pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *