Recenze

Vánoční přání

Milý příběh ovoněný skořicí, jehličím a pořádnou porcí vánoční atmosféry na vás čeká v románu VÁNOČNÍ PŘÁNÍ. Nechte se unést romantickým vyprávěním, které je obaleno do santaclausovského hávu a zažijte pravou vánoční lásku.

Název: Vánoční přání
Autor: Karen Schaler
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Albatrosmedia Baronet
Rok vydání: 2023
Počet stran: 336

Libby plánuje strávit Vánoce o samotě, tajuplná vánoční pohlednice jí však pomůže najít rodinu, o níž dosud netušila, a lásku, kterou nečekala… Libby si přeje k Vánocům jediné – aby už bylo co nejdřív po nich. Ztratila mámu, posledního člověka, který jí z rodiny zbyl, a zoufale se snaží zachránit rodný dům, a tak nemá na Vánoce ani pomyšlení. Dvacet let staré vánoční přání adresované její mámě ji však zavede do zasněženého městečka Holly Peak. Dávné rodinné tajemství jí zde pomáhá odhalit pohledný Adam Thompson. V městečku se svéráznými vánočními tradicemi se Libby za zvuků koled navěky změní celý život.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Vánoční přání je nenáročnou vánoční romancí, která vám svojí atmosférou vykouzlí úsměv na tváři a vezme vás do malebné vesničky, kde to Vánocemi opravdu žije. Pohoda a klid, které v příběhu panují, se přenese i na vás a romantika vykukující pod přívaly sněhu vás konejšivě obejme ve své náruči.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem dvou hlavních postav příběhu. Více prostoru se dostává Libby, která na Vánoce tak trochu zanevřela. Nedávno ztratila matku a do smíchu ji příliš není. Navíc ani peníze se k ní nekutálí zvýšenou měrou, takže bude muset prodat rodný dům a s ním i vzpomínky. Jednu takovou objeví na půdě a staré vánoční přání v ní vyvolá zvědavost. Vydává se pátrat do městečka Holly Peak, které je pohádkovým místem na zemi a Vánocemi to tady přímo žije. Na každém rohu zakopává o bíločervenou výzdobu, ale také o sympatického Adama a to ještě netuší, že ji tento výlet změní život.

„Slibuješ, že pojedeme pomalu?“
„Slibuju,“ pronesl slavnostně. „Přísahám na své vánoční srdce.“ Aby svá slova zdůraznil, položil si dlaň na srdce. Zadívali se na sebe. Libby poznala, že svůj slib myslí Adam naprosto vážně, a tak se rozhodla, že mu bude věřit. Zhluboka se nadechla.
„Dobře. Zkusím to.“
Rozzářeně se usmál. „Výborně. Nezapomínej, držím tě. Zvládneš to. Neboj se, nespadneš.“
Ruku v ruce vyrazili přes led. Libby si v tu chvíli uvědomila, že se víc než pádu bojí něčeho jiného – že se do něj zamiluje. A ještě víc se děsí toho… že už se to možná stalo.

Autorka Karen Schaler to s vánoční atmosférou opravdu umí. Pomaloučku si vás připravuje na své kouzelné svátky, nenápadně vám podsunuje všechny ty sladké dobroty, lije do vás kořeněný nápoj, z kterého se vám lehce zamotá hlava a pak vás pošle do zimy, kde sníh jiskří v prozářené noci a uprostřed stojí charismatický muž, který má oči jenom pro vás. No není to pohádka? 😉 Je, a přesně takto pohádkový je i nový vánoční příběh této spisovatelky, který vás okouzlí svojí atmosférou, milými lidmi i romantikou ukrytou ve sněhobílé nadílce.

Vánoční oddechovka je psána čtivým a nenáročným stylem, se kterým budete hned od začátku souznít. Dějová osa není žádným překvapením a celkem snadno ji odhadnete, ale tady jasně vede vánoční koncept celé knihy, který vás příjemně naladí na toto kouzelné zimní období.  Příběh by mohl být sám o sobě plně dostačující se svojí vánoční atmosférou i romantickou linkou, ale autorka se rozhodla ho trochu ozvláštnit a vetkla do jeho děje rodinné tajemství, které znova vzpruží osu příběhu a táhne příběh dál kupředu.

Román Vánoční přání u mě splnil svůj účel a zavedl mě do malebného zimního prostředí, kde to Vánocemi dýchá a lidé mají k sobě blíž. Nenáročný příběh ojíněný mrazivým podnebím, svítícími dekoracemi i vůní Vánoc udělá radost všem romantickým čtenářům, kteří se rádi nechají zlákat romancí vánočních časů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za vánoční pohlazení děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Vánoční přání pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *