Recenze

Vůně léta

Nový dívčí román VŮNĚ LÉTA od české autorky Petry Martiškové opět nezklamal. Prázdninový, letní příběh plný pohody i nesmělých doteků vás vezme do světa cheerleadingu a přinese s sebou čerstvý závan romantiky i ojedinělého přátelství, které se tak trochu zvrtne v love story. 🙂

Název: Vůně léta
Autor: Petra Martišková
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 248

Nesmělá Letty a svérázný Dam jsou nejlepší kamarádi snad od plenek. Tedy přesněji řečeno byli nejlepší kamarádi. Teď už mají společné jen tréninky cheerleadingu a vzájemnou nevraživost, takže společné prázdniny na chalupě jsou pro oba noční můrou. Když před sebou nemohou utéct, alespoň si navzájem dělají ze života peklo. Jenže od nenávisti bývá jen krůček k lásce a tahle má nezaměnitelnou vůni léta…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Román Vůně léta je romantickým příběhem dospívající dvojice, která si své těsné pouto vytvořila už v dětství a teď na prahu dospělosti má ze svých pocitů pořádně zamotanou hlavu. Přátelství, romantika, vzrušující očekávání, rozčarování i zmatek v duši vás čeká v oddechové romantice, která vám zpříjemní nejen letní dny.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Letty. Sedmnáctiletá dívka a její o rok starší kamarád Dam mají nejen všední starosti -náctiletých teenagerů, ale hlavně zmatek a touhu v srdci. Jakpak si asi s tímhle novým pocitem poradí?

„Ty si zasloužíš někoho lepšího! Někoho, kdo tě bude milovat celým svým srdcem! Někoho, pro koho budeš vším. Někoho, kdo tě bude chránit. Kdo tě bude držet za ruku, když se budeš bát. Někoho, kdo ti utře slzy, někoho, kdo tě rozesměje…“ křičel na mě naštvaně zpátky a s každým slovem udělal krok směrem ke mně.

„A proč mě sakra nenecháš, abych si ho našla?! Proč mě nenecháš, abych to s někým aspoň zkusila?“

„Proč?“ zařval na mě vzteky rudý. „Protože to chci být já!“

Autorka píše srozumitelným jazykem pro mladší čtenáře, kteří jistě přimhouří očko i nad občasným těžkopádným slovosledem a rádi se nechají unést příjemným románkem, který jim vykouzlí úsměv na tváři. Nezapomíná ani na populární glosy a výrazy současných teenagerů, kterým se tak ještě více trefí do noty a je vidět, že tahle autorka zkrátka umí jít s dobou. 🙂 Hned od začátku vás dokáže vtáhnout do děje, který je lehce předvídatelný, ale díky vzrušujícím momentům a vzájemnému napětí mezi protagonisty se o žádnou nudu rozhodně nejedná. Celým příběhem prostupuje letní prázdninová pohoda, která přímo vybízí k romantické zápletce (potažmo i k lehké a vkusné erotice) a juknutí do světa cheerleadingu (roztleskávaček) vás také jistě osloví a nádavkem ještě dodá románu šmrnc nevšednosti a originality.

Od Petry Martiškové jsem měla už možnost číst knihu Léto na maximum a moc se mi líbila, takže jsem neváhala sáhnout ani po její další novince. Zpočátku jsem byla lehce na rozpacích (věk holt nezastavíš a úvodní stránky dávaly tušit, že těmhle „děckám“ už asi vážně nerozumím 😉 ), ale postupem času mě autorka opět chytla do svého vyprávění a já knihu zhltla na jeden zátah. Sympatická ústřední dvojice, humor na úrovni, jasně patrná chemie i vzrušující napětí – tento skvělý mix potěší nejednu mladou (i odrostlou) čtenářku a já nemohu jinak, než autorce opět poděkovat. Její knihy totiž můžou za to, že moje dcera konečně začala číst. ♥

Pokud se i vy rádi vracíte do dob svého mládí a s nostalgií se probíráte letními láskami nebo máte doma slečnu, která příliš knihám neholduje, pak rozhodně sáhněte po knize Vůně léta a užijte si romantickou love story.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za velmi milé a romantické vyprávění s příměsí léta a prázdnin děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Vůně léta pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy Vůně létaOdkaz na recenzi knihy Vůně léta (holka_z_knihkupectvi)Vůně léta – recenze na knihu (knihazaknihou.cz)Recenze na knihu Vůně léta (databazeknih.cz)Vůně léta – recenze na knihu (Lucie […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *