Recenze

Vysoce citliví lidé mezi námi

Pokud patříte mezi vysoce citlivé jedince, možná máte bohaté zkušenosti s neúspěšnými pokusy se přizpůsobit a „nebýt tak přecitlivělý“. K těmto pokusům bývají citliví lidé často tlačeni od dětství. Tyto „experimenty“ jsou příčinou toho, co vede ve velkém procentu k psychickým problémům. Citlivý člověk, který „hodlá splynout“ s davem, obětuje sebe samého a následně má problém přijmout sám sebe. Pokud se vás tato problematika, týká, nechte si poradit od nejpovolanějšího – vysoce citlivého – autora a zjistěte, jak svůj „handicap“ obrátit v přednost ?.

Název: Vysoce citliví lidé mezi námi

Podtitul: Jak z nevýhody udělat přednost

Autor: Rolf Sellin

Nakladatelství: Portál

Rok: 2021

Počet stran: 132

Oficiální anotace

Zhruba 15–20 % lidí je citlivějších na podněty ve svém okolí. Mnozí to vnímají jako zátěž – mnohdy v důsledku nepochopení okolí, které dané jedince pokládá za přecitlivělé. Rolf Sellin ve své dnes již slavné knize popisuje, jak vlastní hypersenzitivitu přijmout a jak se zase soustředit na sebe samého, aby člověk dokázal vnímat svoje tělo a vlastní potřeby a mentálně se lépe chránil. Tak se z vysoké citlivosti stane přednost – schopnost intenzivně vnímat a rozlišovat. Praktická a přehledná kniha je doplněna sebeposuzovacím testem, podněty k zamyšlení a cvičeními, s jejichž pomocí vysoce citliví lidé konečně pochopí, proč jsou „jiní“ a v čem spočívá jejich vnitřní bohatství. Kniha vychází v přepracovaném překladu.

Summa summarum

Kniha vychází v brožované vazbě a s něžnou ilustrací na měkkých deskách ?. Místo Úvodu si autor pro své čtenáře připravil příběh fiktivní Gabriely a ilustruje na něm život „před a po“ zdravém zacentrování se vysoce citlivého člověka ve svém životě. Obsah knihy je rozdělen do 8 samostatných částí, z nichž každá má 5 – 6 kapitol:

Předmluva: Kniha mění můj život

Vysoce citliví lidé mezi námi

Feather, Ice, Snow, Plume, Bird Feather, Soft, NatureKdyž nás vlastní vnímání ruší

Jak se naučit řídit vlastní vnímání

Jak prožívat snadněji každý den

Terapeutické cesty a terapeutická scestí

Vysoká citlivost: Neustálý podnět pro vlastní vývoj

Další účinné metody

O pár kroků dál

Poděkování, Doporučená literatura.

Od autora Rolfa Sellina jsem již z „portálovské“ produkce četla knihu s názvem Blíž tě nepustím (recenze) a zjistila, že je šikovně napsaná a obsah se mi líbil , proto jsem se na jeho nový titul věnující se hypersenzitivitě vyloženě těšila – a zklamaná rozhodně nejsem ?.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥           O autorovi

Zobrazit zdrojový obrázek– je původní profesí architekt, který, když se učil pracovat se svou vysokou citlivostí, rozvinul metody a techniky, jejichž výchozím bodem je vnímání, které je zvláštním nadáním a současně často slabým místem mnoha hypersenzitivních lidí. Jeho individuální sezení psychoterapie a coaching jsou zaměřena na speciální požadavky a psychické zvláštnosti vysoce senzitivních lidí. Text, zdroj: databazeknih.cz ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

V druhé knize tohoto autora mě zaujal zejména jeho postřeh, kdy čtenáře (vysoce citlivé lidi) upozorňuje na fakt, že hypersenzitivita se sebou přináší „existenci /bytí mimo sebe“. Díky extrémní schopnosti vcítit se vysoce citliví lidé lehce a dokonale „napojují“ na ostatní a často instinktivně upřednostňují cizí potřeby před vlastními. Díky tomu se vystavují stresu ?, potlačují své potřeby a touhy. Postupně se tak dostávají do nevýhodné, často „podřadné“ role, ve které trpí. Nezvládnutou frustraci čas od času „neukočírují“ ? ??, tudíž mnohdy od svého okolí dostanou nálepku labilní osobnosti ?. Rolf Sellin (mimo jiné) ve své knize radí, jak si správně uvědomit „sám sebe“, zjistit s maximální upřímností, co skutečně chci a naučit se (v první řadě) hájit sám sebe … Text je „prošpikován“ příklady, cvičeními a praktickými radami, jak mohou citliví lidé najít své místo v životě, udělat ze své domnělé nevýhody plus a být sám se sebou a svým životem spokojen. Kniha se hezky čte, obsahově se mi líbila a myslím, že pro bude po mnoho lidí cennou pomocí. Doporučuji ❤.

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za čtivou knihu se skvělým obsahem, který může pomoci každé „citlivce“, děkuji ❤ nakladatelství PORTÁL❤.

 

KNIHOU MŮŽETE LISTOVAT NA WWW.PORTAL.CZ

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *