Recenze

Vzchopte se, do p* *ele!

Máte pocit, že váš život režíruje šílenec a rozhodl se z vás udělat „oběť č. 1“ 🙂 ? Nemáte na nic čas, nic vám nevychází, práce vás fakt prudí, váš milostný život je děs a hrůza, nemáte energii něco změnit a ke všemu, jediná rada, kterou jste z přátel dostali, byla, že se máte začít modlit k jednorožcům, nechat si vytetovat draka a přestat jíst maso? Nebojte, autor Matthew Kimberley pomohl již tisícům nešťastníkům a vám pomůže taky 🙂 . Otevřete svéráznou, vtipnou, až „na dřeň jdoucí“ moudrou knihu VZCHOPTE SE, DO P * *ELE! A uvidíte, že žít lze i podle VAŠICH představ.

Název: Vzchopte se, do p**ele!

Podtitul: Jak vrátit život do správných kolejí

Autor: Matthew Kimberley

Nakladatelství: Bookmedia

Rok: 2021

Počet stran: 240

Oficiální anotace

Motivační příručka pro všechny, kdo motivační knihy nenávidí. Nevíte si rady se životem? Stojí vaše kariéra na mrtvém bodě? Potřebuje váš vztah nový impuls? Anebo vám pomalu, ale jistě kyne zadek? Tak se vzchopte! Vy přece víte, že přísun energie si nezajistíte hlazením krystalů a otevíráním čaker, ale spíše dobrým spánkem a trochou pohybu. Je vám jasné, že bez přátel budete osamělí a v depresi. Jste si vědomi, že potřebujete nakopnout – a přesně to vám tato kniha nabízí. Pomůže vám vrátit život do správných kolejí bez spousty esoterického balastu a vyčpělých frází. Stačí, když se budete řídit naším blbuvzdorným (a vtipným) návodem, a zakrátko se z ufňukané bábovky stanete rockovou hvězdou.

Summa summarum

Kniha vychází v nakladatelství BOOKMEDIA v šité vazbě, tvrdými deskami a křídovým přebalem. Pokud mám soudit podle sebe, odhaduji, že jakmile knihu otevřete, bude se vám špatně pouštět z ruky. Mě upoutaly (a ústní koutky zvedly) již první věty předmluvy: „Nechť jsou všechny vaše volby v životě tak moudré jako zakoupit tuhle knihu. V životě se občas něco podělá. … „.  Zde vám autor vysvětlí, že je normální, když lidem věci nevychází podle představ, ale důležité je „udělat ze všeho o něco menší průser“.  Po předmluvě následuje Jak používat tuto knihu a poté se již ponoříte do vlastního textu, rozděleného do 8 částí:

První část: Dejte se dohromady

Druhá část: Dotahujte věci do konce 

Třetí část: Jednání s ostatními

Důležitá vsuvka: Neberte sami sebe tak vážně

Čtvrtá část: Vztahy

Pátá část: Zdraví

Šestá část: Práce a peníze

Sedmá část: Několik rychlých vítězství pro hřejivý pocit

Závěr (Foto: autor Mathew Kimberley, zdroj).

Pokud máte načteny seberozvojové příručky, knihy o duchovním růstu, ezoterické návody na úspěch a prosperitu, hodně věcí v knize vám bude povědomých (Dejte si svolení uspět a být šťastný, Pravidlo 8 minut, Přestaňte si stěžovat, Přijměte pomoc, Dospějte si na vše více času apod.). Nicméně mezi „tamtěmi“ knihami a knihou VZCHOPTE SE, DO P * *ELE! je velký rozdíl: titul Matthewa Kimberleyho je psaný s lidským nadhledem a vtipně. Autor sám sebe ani ostatní nebere „smrtelně“ vážně a „neslibuje zázraky bez práce“. Myslím, že ani přítomnost vulgarismů není „jen tak“, člověk, který je skutečně nešťastný si nemyslí, že prožívá nemilou životní epizodu, ale je přesvědčen, že je pěkně v p * *eli. Pokud vás opustí manžel, zřejmě v první fázi šoku nechcete slyšet, že mu máte přát jen dobré, protože, co do vesmíru vyšlete, se vám vrátí a jediné, co máte dělat je zvyšovat si vibrace pramenitou vodou a půstem, protože jinak si k sobě přitáhnete podobného trotla jako je váš ex. Víte, co by vám „na léčbu“ půstem a vodou v první fázi rozchodu s nadsázkou řekl Matthew Kimberley 🙂 ?:

„…. Jídlo je lék.

Když se na vás zvysoka vykašle záletný manžel, není jiné medicíny než hejno kamarádek, krabička sushi a dvě krabice čokoládových bonbonů, tři láhve vodky a panenka voodoo. … „

Tudíž, pokud potřebujete „lidský přístup“ a selský rozum, abyste se znovu postavili na nohy a začali žít podle svého, jestli se vám chce brečet, sprostě nadávat a to poslední, co chcete slyšet jsou „andělské rady“, touto knihou chybu neuděláte. Já jsem ji přečetla během dvou večerů a královsky jsem se bavila 🙂 . Doporučuji ♥.

Hodnocení: 96%

Za vtipné, funkční a užitečné rady do života děkuji nakladatelství BOOKMEDIA.CZ.

Kniha lze zakoupit zde: KNIHCENTRUM.CZ.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *