Recenze

Vzpomínky na něj

Ach, ta mě zase rozbila… C. Hooverová je sázkou na jistotu a pokud se rádi dojímáte a tím myslím opravdu důkladně dojímáte (pořádné krokodýlí slzy, žádné pršeníčko 😉 ), pak sáhněte po románu VZPOMÍNKY NA NĚJ. Mladá matka bojuje o místo v životě své dcery… Nádherný příběh lásky, ztráty, odpuštění i naděje vás nadchne a okouzlí.

Název: Vzpomínky na něj
Autor: Colleen Hooverová
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

Kenna Rowanová si odseděla pět let ve vězení za tragický omyl. Teď se vrací zpět do města, kde k tomu všemu došlo, a doufá, že se setká se svou malou dcerkou. Ukazuje se však, že mosty, které za sebou tehdy spálila, už není možné obnovit. Nikdo nevěří, že se změnila. Dostat se k dceři je proto téměř nadlidský úkol. Jediný, kdo ji ještě úplně neodsoudil, je Ledger Ward, majitel místního baru. Kdyby ale vyšlo najevo, že k sobě tihle dva mají blízko, mohlo by to ohrozit důvěru všech, na nichž Ledgerovi záleží. Najde Kenna způsob, jak dát do pořádku minulé chyby, aby si mohla vybudovat novou, lepší budoucnost?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Dojemný román Vzpomínky na něj je dalším emotivním čtením této bestsellerové spisovatelky lidských duší. Dle anotace jsem tušila, že mě tahle nová C. Hooverová rozloží a ano, stalo se. Na slzy nečekáte dlouho a velmi brzy začnete číst zamženým zrakem stránky plné emocí a tíživé hloubky.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Jejich obrazy a pocity se pravidelně střídají a tam, kde skončí jeden, plynule naváže druhý. Nevracíte se tak zbytečně zpět, ale plujete rozbouřenými emocemi vpřed plnou parou. Do souvislého děje jsou vsunuty dopisy Kenny, které se týkají její minulosti a mnohé tak vysvětlují. Některé události byste ale raději vědět nechtěli, jak bolestivé a tíživé jsou.

Vybrat nejvhodnější citát z celé knihy je tentokrát velmi těžké, nejraději bych zde citovala celý příběh… Mimořádně si dovolím zvolit citaci samotné autorky z doslovu:
„Lidé jako Kenna jsou všude, v každém městě. Lidé, kteří se na světě cítí sami bez ohledu na to, kde se ocitnou. Když jsem tuhle knížku dopsala, došlo mi, že jsme pořád nekonkretizovala místo děje, ane nejednoznačnost umístění Kennina příběhu mi nějak připadala správná. Takže máte mé svolení představovat si, že se ten příběh odehrává tam, kde na světě právě jste. Bez ohledu na to, jak se vám vaši sousedi zdají navenek celiství, nikdy nevíte, nakolik zlomení můžou být.
Čtení je koníček, ale pro některé z nás je to únik před obtížemi, kterým jinak čelíme.“
(Colleen Hooverová)

Román má předvídatelný děj, který ale rozhodně neubírá nic ze své čtivosti a naléhavosti. Ba naopak, s každou přečtenou stránkou se víc a víc noříte do emotivního příběhu a odejít od něj se jeví jako naprosto nemožnou záležitostí. Nutkavá touha dozvědět se všechny detaily tohoto vyprávění vás nenechá na pokoji a vy jste lapeni do víru událostí, o kterých tušíte, že z nich vyjdete poznamenaní smutkem, něžností i nadějí.

Nádherný příběh o vině a soukromém trestu, o důvěře a zklamání, o lásce i bolesti má pevné základy v silné zápletce a pocitech, které se odrážejí ve vnitřní rozpolcenosti hlavních hrdinů. O tom, jak autorka dokáže ovládnout emoce svých čtenářů netřeba pochybovat a zakomponování mateřské lásky do vyprávění ještě více vyostřuje vaše pocitové rozpoložení, které dostává pořádně zabrat.

Román Vzpomínky na něj se mi velmi líbil❤ a mohu ho vřele doporučit všem čtenářům, kteří se rádi nechávají dojmout silným příběhem, milují romantiku i vášeň a pokud emoce tečou proudem – je to pro ně pravý ráj. Už teď se moc těším na další příběh od této skvělé autorky, která mě dokáže vždy příjemně překvapit a uzavřít do svého vyprávění, které mnou rezonuje ještě dlouho po přečtení.
V prodeji od 5. 5. 2023.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další skvělou a srdceryvnou citovku C. Hooverové děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Vzpomínky na něj můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *