Recenze

Z popela

Jejich nový život vzešel Z POPELA a znova se učí, jak žít dál i jak mít rád… Romance, která vás emočně rozloží, nadchne a možná i překvapí svým vyústěním, je vysoce záživnou jízdou, při které budete potřebovat kapesníky. 😉

Název: Z popela
Autor: Aly Martinezová
Překlad: Zuzana Ľalíková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 280

Když Eason zjistil, že z hořícího domu nevynesl svou ženu, ale její nejlepší kamarádku Bree, pohltila ho hrůza. Nikdo další požár nepřežil – ačkoli po té noci jako by skutečně nežili ani oni dva. Eason se jako svobodný otec bez střechy nad hlavou nastěhuje k Bree do domku pro hosty. A i přes pocit viny a hluboký žal spolu nakonec dokážou vytvořit jeden tým. Co se může z popela jejich životů zrodit?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Z popela je velmi dojemným čtením, v kterém převládají pocity, komplikované vztahy i nenávist. Příběh o nových začátcích je podán s velkým citem pro emoce a vás tak čeká několik zajímavých poloh. Od smutku, nenávisti a zloby, přes jemné odstíny radosti až k pocitu sounáležitosti, smíření i štěstí. Vše doprovází romantika a lehké stopy vášně, ale o tu tady tentokrát až tolik nejde.

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledu dvou hlavních postav příběhu Easona a Bree. Eason je nadaný hudebník, ale svět o něm ještě neví a tak se svojí manželkou Jessicou a malou dcerkou žijí z ruky do huby. To Bree je přesně z opačného konce životní úrovně. Její zavedená firma šlape jako hodinky a ona má čas věnovat se plně dětem zatímco její manžel Rob se stará o živobytí. Všechny čtyři postavy spojuje velké a dlouholeté přátelství, které se jednoho večera rozpadne na popel při zničujícím požáru. Eason stihne vynést z domu pouze jednu osobu a tou není jeho manželka, nýbrž právě Bree. Oba dva se snaží najít nový impulz a chuť do života i přes jistou nevraživost, která mezi nimi panuje. Ale každá cesta má své překážky a některé jsou příliš nebezpečné…

Netušil jsem proč, ale když jsem vytáhl ruce z kapes a pevně ji objal, přivinuli jsme se k sobě, jako by k sobě naše těla patřila. Ano, rozhodně to bylo jiné. A lhal bych, kdybych řekl, že jsem si neužíval každičkou vteřinu.
Píseň skončila. A s ní i naše objetí. Za hodinu jsme se odebrali každý do své postele.
Toho večera se však mezi námi něco změnilo. Bylo to cítit ve vzduchu. Jako by zpoza mraků vykouklo slunce. Jako by se změnil směr mořského proudu.
Nebo, jak jsem si později uvědomil, zahořela jiskra, jež měla zanedlouho rozpoutat mohutný požár.

Aly Martinezovou si od teď řadím mezi autorky, které mají plnou náruč emocí a chtějí se se svými čtenáři o ně rozdělit. Napěchovanými hrstmi nabírá ze svého rezervoáru pestrobarevné pocity, které s vámi dokážou zamávat, a sype je ve zvýšeném množství do všech koutů vaší mysli. Její příběh je lehce předvídatelný, ale tady vůbec nejde o cíl, který je mimochodem docela překvapivým, nýbrž o cestu lemovanou komplikovanými vztahy, které jsou lehce podpořené psychologickou linkou a romantikou.

Samotná srdceryvná zápletka je už tak dost bohatá na jemné pocitové zvraty a drobná překvapení, přesto autorka dokázala čtenáře ještě o něco více šokovat a zakomponovala do svého příběhu další odnož, která úzce souvisí s napětím a nebezpečím. Já osobně jsem tuto polohu vůbec nečekala a byla pro mě velkým příjemným překvapením, které hodilo předvídatelný děj jiným směrem. Další devízou tohoto vyprávění jsou určitě její malí hrdinové. Děti vnáší do děje stopy humoru, který je někdy hořký a trpký jako pelyněk a někdy vás obalí sladkým medovým pocitem, při kterém vám zkrátka musí ukápnout slza dojetí.

Román Z popela se mi velmi líbil a jsem přesvědčená o tom, že tahle autorka bude patřit do mého oblíbeného šuplíku. Její čtivý a citlivý příběh mě tak nadchnul, že už mám objednanou další její knihu Psáno s lítostí a moc se těším, jak se opět vrátím do emočně vypjatého příběhu podaného s neuvěřitelnou lehkostí. Pokud máte rádi romantické příběhy se silnou a ostrou příchutí emocí a rádi se necháte překvapit nenadálým zvratem, pak tady rozhodně nesáhnete vedle. Tahle vydařená nenáročná oddechovka vás zahřeje na duši.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za emotivní, romantické a vysoce návykové čtení děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Z popela pořídíte na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *