Recenze

Jóga mezi e-maily

Pokud máte sedavé zaměstnání a u počítače trávíte většinu své pracovní doby, vězte, že vyšla kniha autorky, cvičitelky a lektorky jógy HELENY NEHASILOVÉ , která vaším bolavým zádům dovede pomoci – tedy pokud se jejími radami budete řídit ;). Kniha vás naučí např. to, jak ulevit přetěžované krční páteři, předcházet bolestem hlavy a syndromu karpálnímu tunelu.

Název: Jóga mezi e-maily

Podtitul: Jak přežít v kanceláři a nezruinovat si tělo

Autor: Helena Nehasilová

Rok: 2018

Počet stran: 152

Oficiální anotace

Kniha je určená všem lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a z toho plynoucí bolesti těla, nebo třeba problémy s pracovní produktivitou či stresem a napětím. Díky této publikaci se naučíte uvolnit se přímo v práci a zařadit zdravý pohyb do každodenního života. V knize naleznete více jak 70 rad a cviků v pěti ucelených kapitolách zaměřených na jednotlivé části těla od hlavy až k patě. Budete mít možnost zjistit, že protáhnout se zdravě v práci není vůbec žádná věda a cítit se dobře ve vlastním těle je vlastně dost příjemné. Budete mít taktéž šanci nahlédnout do zajímavých a inspirativních českých kanceláří, kde se autorské fotografie pořizovaly.

Autorka knihy Helena Nehasilová

Image result for helena nehasilová

„… Jóga už mě zavedla na ledajaká místa. Ať už fyzická (cesty jako Indie apod.), tak mentální. Jóga pro mě je příležitost něco se naučit od života a taky přijímat. Ať už je to dobré, nebo někdy úplně zas tak ne. Chovám k ní respekt, ale beru jí taky s nadhledem a snažím se ji integrovat do života 21. století. …“

     Helena Nehasilová

(Zdroj foto, logo a text: www.jogaletna.cz, logo II: www.officeyoga.cz . )

Jóga Letná

Image result for officeyoga

„… Jak už jsem zmiňovala na začátku, je důležité vnímat tělo ve všech souvislostech. Pokud vás bolí hlava , nemusí to být jen tak z ničeho nic. Svaly spánků jsou propojené krkem, kde může nastat zatuhlost. Křeč. Dochází k tomu, pokud jste často ve stresu či napětí. Všechno spolu souvisí, a začnete-li odstraňovat problém, můžete i ovlivnit několik dalších. … „

Summa summarum

Kniha Jóga mezi emaily je sice rozměrově malá, tzv.: „kabelkovka“, ovšem jakmile ji otevřete, zjistíte, že je nadupaná užitečnými informacemi. Text je rozdělen do 5 částí:

Předmluva

Úvod

Část 1: Hlava a krk

Část 2: Trapézové svaly, horní končetiny

Část 3: Střed těla (hrudník, záda, břicho, bedra)

Část 4: Dolní končetiny, hýždě chodidla

Část 5: Tělo jako celek

Závěr 

Poděkování

Přílohy

Každá z těchto částí obsahuje od 3 do 7 samostatných kapitol.

Jakmile knihu letmo prolistujete, všimnete si, že je kvalitně řemeslně zpracovaná: je vytištěna na křídovém papíře, má moderní grafickou úpravu a text je doplněn o množství barevných fotografií, které názorně ilustrují témata, kterým se příslušný text dané kapitoly zaobírá. Pokud si dovolím hodnotit knihu obsahově – z mého profesního pohledu fyzioterapeuta – musím jí prohlásit za skvělou: Nejenže se autorka ve svém textu věnuje józe a jógovým prvkům, které skvěle aplikuje do soudobého kancelářského prostředí „úředníků“, ale zároveň čtenáře seznamuje s nejběžnějšími obtížemi 21. století spojenými se sedavým způsobem života a HLAVNĚ!! s prevencí a možnostmi jejich nápravy.  Osobně se mi líbí krátké, ale zajímavé texty nazvané Jen tak mimochodem kde autorka píše o méně známých faktech spojených s moderním způsobem života. Dále oceňuji kvalitní rozbor otázek týkající se správného sedu při práci, výhody x nevýhody práce vsedě a vestoje, význam správného stereotypu dýchání a v neposlední řadě jsem ráda za seznámení čtenářů s mindfullness a jeho jednotlivými technikami. Na knize je vidět, že vznikla „díky“ praxi – autorka měla jasnou představu o tom, komu je text určený a díky tomu žádným způsobem nezabředla do široké problematiky, kterou jóga a celostní medicína rozhodně je. Kniha vyzdvihuje to, co čtenář potřebuje vědět a znát. Paní autorka má čtivý sloh, který má „šmrnc“ a svým textem čtenáře rozhodně nenudí. Doporučuji ♥.

P.S.: Pokud vás kniha navnadila na to, udělat něco smysluplného pro své zdraví, mrkněte na autorčiny stránky, kde lze zakoupit permanentky na on-line kurzy kancelářské jógy a získat další užitečné tipy.

Jóga LetnáImage result for officeyoga

Hodnocení: 100%

Za inspirativní a užitečnou knihu moc děkuji autorce.

Zakoupit knihu můžete na www.jogameziemaily.cz.

 

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *