Recenze

Oheň v srdci

Oblíbená autorka australských příběhů Elizabeth Haran vás opět vezme do této malebné země a představí vám životní dobrodružství sympatické Kate. Román OHEŇ V SRDCI je poutavým vyprávěním o síle přátelství, lásky a hledání rodinných kořenů.

Název: Oheň v srdci

Autor: Elizabeth Haran

Překlad: Pavel Dufek

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2021

Počet stran: 384

Oficiální anotace: Kate, exotická kráska a úspěšná filmová hvězda, se skrývá před majetnickým manželem a zlomyslnými fámami. Rozhodne se odjet do Austrálie a konečně také něco zjistit o svých rodičích. Otec ji ale nevítá s otevřenou náručí a ona má sto chutí se vrátit. Až náhodné setkání jí dodá odvahu zůstat a bojovat o svou budoucnost.

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román oblíbené autorky australských příběhů nese název Oheň v srdci a opět vás vezme do země, kde se to hemží domorodými obyvateli a kde se přátelství a láska cení nade vše. Poutavý román je prošpikován množstvím zápletek i dějových zvratů a na trochu té romantiky také dojde. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou a zavede vás do malého australského městečka Tibooburra. Začátek je datován do roku 1936 a představuje vám Willieho McGregora – hledače zlata. Osamělost i sblížení s domorodými obyvateli je jeho všední rutinou a autorka nám odkrývá první střípky vystavěné zápletky. S Williemem zůstaneme pár let, než vládu nad příběhem přebere jeho dcera Kate. Píše se rok 1957 a mladá dívka utíká z Londýna na osamělé místo, kde žije její otec, kterého naposledy viděla jako malá holka. Seznámení s krásami Austrálie zde propuká naplno. Očima Kate vnímáte každý vyprahlý kousek této nádherné země a poznáváte mentalitu původního obyvatelstva.

Kate začala třídit prádlo a strkat ho do pračky Lightburn. Zrovna když otvírala krabici s práškem, místnost náhle potemněla. Otočila se a před sebou uviděla domorodku. Stála ve dveřích a clonila převážnou část světla. Zírala na Kate jako na svatý obrázek.
„Vylekala jste mě.“ Kate si dala ruku na rozbušené srdce. Žena mlčela.
„Co byste ráda?“ zeptala se Kate pomalu. Napadlo ji, že třeba nerozumí.
„Kejdy?“ Ukazovala na ni prstem.
Patrně si ji s někým spletla. „Ne, mýlíte se.“

Nenáročný, oddechový příběh je až po okraj naplněn dějovými zvraty i pestrými zápletkami. Dynamické tempo nastavené hned od začátku na vyšší výkon s příjezdem Kate do Austrálie ještě více nabírá na své rychlosti a finišuje až do svého závěru zalitého pohádkovým koncem. Autorka tentokrát lehce potlačila romantickou linku a do popředí vysunula příběh Kate a jejího otce, který je protkán úzkými vztahy s domorodými obyvateli Austrálie i rodinnými kořeny, jenž si vás vždy přitáhnou zpět do svého lůna.

Nasajete plnými doušky atmosféru sluncem rozpálené Austrálie a budete vnímat její skrytou krásu včetně jejich původních obyvatel i na oko nerudných přistěhovalců, jejichž pravá tvář se ukáže ve vypjatých situacích. Nejvíce prostoru se dostává Kate, která se působením této krásné země mění před očima a jejíž komplikovaná postava čtenářům nabízí kaskádu charakterových vlastností.

Celým příběhem se vinou vztahové propletence i složité rodinné konstelace, na jejichž základech se odehrává dějová zápletka. Energické tempo, v kterém vás překvapují nenadálé zvraty a množství vyšponovaných zápletek se zklidňuje malebnými popisy australské přírody a prostředí.

Pestrý román Oheň v srdci je oddechovkou, která vás vtáhne do svého děje a připoutá k příběhu, kde napětí, romantika i komplikované vztahy hrají hlavní roli. Vydejte se do australské buše a poznejte životní dobrodružství sympatické Kate.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za barvitý příběh naplněný Austrálií a poutavým vyprávěním děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Oheň v srdci pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku si můžete přečíst zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Oheň v srdci Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová11.11.2021Tags: Román pro ženy Sdílet tento příspěvek Share on FacebookShare on Facebook […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *