Recenze

Šance pro ženu 40+

Dnešní doba se nám snaží namluvit, že pouze mládí je atraktivní. Stárnutí a tělesné změny jsou tudíž nepatřičné a my s nimi máme bojovat a snažit se je potírat všemožnými kosmetickými přípravky, chirurgickými zákroky a hormonálními léky z produkce farmaceutických gigantů. Ivana Stenzlová, autorka knihy Šance pro ženu 40+, všem ženám, které projeví zájem, ve své knize vysvětlí, že i zralá žena se může cítit skvěle, být spokojená, krásná a štíhlá – pokud bude naslouchat svému tělu, dá šanci přírodě a tisíci lety prověřenému učení Tradiční čínské medicíny.

Název: Šance pro ženu 40+

Podtitul: Jak vyladit svou váhu, hormony, výživu a zdraví

propojení západní a východní medicíny

průvodce hormonálními změnami

recepty podle pěti elementů

Autor: Ivana Stenzlová

Nakladatelství: Smart Press

Rok: 2019

Počet stran: 264

Autorka se v této své knize věnuje konkrétní cílové skupině čtenářek, kterou tvoří ženy po čtyřicítce – ty které řeší menopauzu, období před ní a správný průběh klimakteria. Svou knihou chce pomoci najít ženám klíč k psychické pohodě, fyzickému zdraví a radosti v životní fázi, která je společností téměř tabuizovaná, ženami obávaná, ale přitom je zcela přirozená a nevyhnutelná. Ivana Stenzlová nám ukáže, že pokud k této etapě života budeme přistupovat v souladu s přírodou, může být naplňující a skvělá jako kterákoli jiná…

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Mgr. Ivana StenzlováMgr. Ivana Stenzlová je autorkou projektu Metoda metabolické rovnováhy (metabolicky vyvážené stravování) a autorkou projektu Vitální kuchyně do gastronomických zařízení (zdravá kuchyně do našich restaurací), dále autorkou velkého množství originálních pětielementových receptů. Po absolvování Masarykovy university v Brně se vzdělávala v oblasti výživy hlavně v zahraničí, u předních odborníků na západní i východní (čínskou) dietologii.  (Foto zdroj, text (zkráceno KM) : Smart Press)

„… Nevyvážená hladina krevního cukru, vysoká hladina inzulínu v krvi, stres, přebytek zánětlivých OMEGA – 6 v těle, mikrobiální nerovnováha a propustné střevo vedou ke vzniku zánětu. Právě zánět je v současné době tím nejčastějším důvodem poškození štítné žlázy. … „

Summa summarum

Nejnovější kniha Ivany Stenzlové dostala od svého mateřského nakladatelství Smart Press do vínku čtvercový formát, pevné desky, šitou vazbu, nádherné barevné fotografie, ilustrace a grafiku. Pokud se zajímáte o Tradiční čínskou medicínu, zdravou výživu, alternativní zdravý životní styl v sepětí s přírodou, předpokládám, že tato nádherná kniha bude i vaší láskou na první pohled 🙂 .

Kniha je rozdělená na 3 samostatné části: 

Teoretická část

I. Střední věk – nová etapa v životě ženy

II. Co ovlivňuje naši váhu a zdraví po čtyřicítce

III. Jak obhájit svou původní přirozenou váhu a pevné zdraví

IV. Léčivá síla potravin

Praktická část

V. Harmonizující pětielementová kuchyně v praxi

Základní recepty

Title

  • Snídaně pro tvorbu čchi
  • Harmonizující saláty
  • Saláty s osvěžujícím účinkem
  • Jídla z jedné pánve
  • Mlsání plné živin pro spokojený střed

Poděkování

O autorce

Použité zdroje (Obr. zdroj: Smart Press)

Pokud se již nějaký čas zajímáte o zdravý životní styl, v knize naleznete informace, které pro vás nebudou novinkou, ovšem na rozdíl od jiných zdrojů a autorů v této knize naleznete i vysvětlení proč to či ono funguje / nefunguje a návrh na lepší řešení daných záležitostí. (Např. otázka detoxikace a hladovek…).

„… Ač si to neuvědomujeme, pocit nasycení hraje klíčovou roli při ovládání chutí. Naším nejdůležitějším úkolem při sestavování jídla je proto dosažení jeho vysokého sytícího efektu. …“

Naopak s pětielementovými recepty a vařením v kruhu v praktické části je titul na českém trhu ojedinělý. Stejně tak je úžasný tím, jak klade důraz na pohodové prožívání, které hraje podstatnou roli pro fyzickou a psychickou kondici. Seznamuje čtenářky s protistresovými technikami a způsoby, jak začít efektivně, ale přitom přirozeně měnit životní styl k lepšímu. Každému z praktických receptů je vždy věnována dvojstránka knihy, kde je uvedený  soupis surovin v souvislosti s živlovou korespondencí, postup, krásná fotografie a  i vysvětlení PROČ je pokrm zdravý a čím tělu prospívá.

Mně se kniha moc líbí a určitě zaujme čestné místo v mé knihovně 🙂 . DoporučujiVýsledek obrázku pro heart.

Hodnocení: 100% Výsledek obrázku pro heartVýsledek obrázku pro heart

Za  obsahově cennou a řemeslně luxusní knihu děkuji Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Smart Press Výsledek obrázku pro heart a zároveň i za výtisk poskytnutý k recenzi.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *