Recenze

Tiché dítě

Lidé skrývají svou tvář. Skrývají ji rok za rokem, dokonce i před svými nejbližšími… Šestiletý Aiden se ztratil při povodni a o deset let později se nečekaně objevuje. Kde celou tu dobu byl? Proč se z něj stalo TICHÉ DÍTĚ? Nemluví, mlčí a tajemství, jenž provází jeho zmizení, pomalu rozkládá celou rodinu. Napínavý thriller z nakladatelství Albatrosmedia je znepokojující a mrazivou psychologickou jízdou.

Název: Tiché dítě

Autor: Sarah A. Denzil

Překlad: Lucie Libovická

Nakladatelství: AlbatrosmediaMotto

Rok vydání: 2021

Počet stran: 352

Emma a Rob spolu začali chodit už na střední škole a Emma toužila po studiu na univerzitě, ale nenadálé těhotenství ji soukromé plány změní. Syn Aiden je to nejlepší, co ji mohlo v životě potkat. Bezmezně ho miluje a je ochotna pro něj udělat nemožné. Tvrdá rána osudu zasáhne do jejich životů, když se Aiden při povodni ztratí. Zůstane po něm jenom červená bunda v rozvodněné řece. Emma se zhroutí a její manželství se rozpadá. Po sedmi letech je Aiden prohlášen za mrtvého a Emma najde oporu nejen ve své přítelkyni Josie, ale i v novém příteli Jakeovi. Na Aidena nikdy nezapomněla, ale život jde dál a nyní deset let po jeho zmizení zase začíná pociťovat radost, za kterou může její těhotenství. Ovšem osud o sobě dává znovu vědět a Aiden se zjeví jako přízrak z minulosti. Jeho zranění vypovídají o krutém zacházení i děsivém věznění, ale co se stalo, nikdo netuší. Aiden odmítá mluvit, jeho mlčení a apatie je pro celou rodinu bolestivou záležitostí. Emma se nedokáže smířit s představou, že jeho trýznitel pobíhá na svobodě a rozhodne se stůj co stůj přijít na klub celé záhadě.

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Thriller Tiché dítě si pohrává nejen s emocemi matky ztraceného dítěte, ale i s vašimi. Napětí i svíravý pocit bázně a strachu vás budou provázet příběhem zrady, bolesti, lásky i naděje.

Psychologický thriller, jehož vypravěčkou je Emma – matka ztraceného a znovu nalezeného Aidena, nás vede stupňovaným napětím a svíravou atmosférou kolem vystavěné zápletky. Aidenův návrat začne pozvolna rozkládat celou rodinu. Psychické vypětí posledních týdnů si vybírá svou daň hlavně na Emmě, přes kterou vnímáte nedůvěřivost a podezřívání všech osob z blízkého okolí. Beznaděj, jenž prostupuje celou její bytostí pomalu nahlodává osobní přesvědčení a ona sama se ocitá v pasti pochybností.

Když jsem rozrazila dveře na dětské oddělení nemocnice svatého Michaela, přeběhl mi mráz po zádech a v hloubi srdce jsem věděla, že jsem našla svého syna. Během jednoho okamžiku se ztratil a během jednoho okamžiku se zase našel. Život je tvořen z okamžiků, že je to tak? Život se skládá z okamžiků – vteřin, které nás míjejí. Některé vteřiny jsou jen letmé – část hloupých snů nebo krájení zeleniny, vynášení odpadků, stříhání nehtů. Některé ne.

Hlavní osa příběhu, která se obmotává kolem nalezení únosce Aidena, je postavena na komplikovaném vztahu matky se synem. Se synem, kterého od narození tak dokonale znala, aby zjistila, že ztráta deseti let se na obou poznamenala silou, jež vyryla nesmazatelné, hluboké rýhy do jejich osobností. Autorka se ponořila do svých knižních postav hluboko a předestřela před své čtenáře dokonalý obraz psychologických i emocionálních potřeb hlavních hrdinů. Soucítíte s Emmou a rozhodně byste nechtěli být v její kůži a být svědkem totálního „rozložení“ svého dítěte. Autorka si s vašimi emocemi pohraje opravdu důkladně.

Komorní thriller o pár postavách vám nabídne pouze omezené množství tipů na únosce, přesto se autorce daří míchat kartami tak dokonale, že do poslední chvíle si nejste jisti pachatelem ani jeho skrytými úmysly. Poutavé vyprávění vás vtáhne do spletitého děje s výraznými psychologickými prvky a nenechá vás vydechnout. Stejně jako Emma i vy musíte přijít na kloub celé věci a rozmotat „gordický uzel“.

Pokud máte rádi napětí, vyšponované emoce, mrazivou atmosféru a zvědavost je vaší slabou stránkou 😉 , pak sáhněte po novém thrilleru Tiché dítě, jenž si pro vás připravilo nakladatelství Albatrosmedia.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za psychologickou jízdu plnou napětí a emocí děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Tiché dítě pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *