Recenze

Vinice ve Francii

Vychutnejte si pravé šampaňské a máslové croissanty podávané s proslulým francouzským šarmem. Nový román J. Caplinové nese název VINICE VE FRANCII a opět na vás čeká romantika i vytuněné delikatesy, které vám poškádlí chuťové pohárky.

Název: Vinice ve Francii
Autor: Julie Caplinová
Překlad: Ivana Čejková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

Hattie má zlomené srdce a cítí se mizerně. Když se jí naskytne příležitost pracovat dva měsíce na krásném sídle v oblasti Champagne, neváhá ani vteřinu a koupí letenky rychleji, než vyletí zátka z lahve šampaňského. Příprava velkolepého obřadu její sestřenice Gabby pro ni představuje šanci vypracovat se z pouhé asistentky na vyhledávanou organizátorku svateb. Proto se rozhodne zapomenout na trable s láskou a napnout všechny síly k uspořádání pohádkového dne. Nepočítala ovšem s jednou maličkostí… S úžasným Lucem, který neustále rozptyluje její pozornost. Podnikají spolu výlety po okolí, navštěvují místní trhy s delikatesami a užívají si pikniky mezi řádky vinné révy. Možná za to můžou bublinky, možná Lucovo kouzlo, ale Hattie začne přemýšlet, jestli jde jen o chvilkové poblouznění, nebo snad o něco víc. 

ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ ℑ

Román Vinice ve Francii je desátým dílem ze série Romantické útěky a zasvěcení už moc dobře vědí, co můžou od autorky očekávat. Pohodový příběh provoněný jídlem i romantikou a malebné popisy destinace, do které je vyprávění umístěno. Tentokrát vás čeká aroma vína a šampaňského, francouzská pohostinnost a šarmantní Francouzi. 😉

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem hlavních postav Hattie a Luca. Více prostoru dostává dáma, jak už je u autorky zvykem, která má za sebou spletitou minulost a před sebou životní restart. Hattie ho najde v malebné oblasti Champagne a s ním i nová přátelství a smyslnou lásku.

Fliss našpulila rty a ušklíbla se. „No, myslím, že se mýlíš. Ne, vím to na sto procent, že nemáš pravdu. Alfonse skoro neznám, ale jsme si souzeni a hodlám to risknout… Protože není nic horšího než to nezkusit a pak celý život litovat.“
„Pro tebe je to jiné, hledala jsi novou výzvu. Tohle je splnění tvých plánů, kdežto já budu muset všechno opustit. Moje plány se zhroutí jako domeček z karet. Nikdy jsem sem neměla jezdit.“
„Jo, možná jsem sobec, který se stará jen sám o sebe a o to, co chce. Ale někdy to tak musí být. Každý z nás musí být hlavní postavou svého života.“

Začátek se rozjíždí velmi pozvolna až trochu nezáživně. Autorčino gró, které dělá její romány tak pohodovými a návykovými se tady skoro vytratilo, ale naštěstí si na něj později vzpomněla a alespoň částečně se vrátila do starých kolejí, které její čtenáři tak milují. Tentokrát se zaměřila na francouzské vinice a k vám se tak dostanou zajímavé informace o vínu či šampaňském a ani o vaření nebudete ochuzeni a i když se tady všechno netočí kolem francouzských delikates, chuťové pohárky budou aspoň trochu uspokojeny.

Neoddělitelnou součástí autorčiných románů je romantická linka, která se ji skoro vždy podaří a dokáže ve čtenáři vyvolat příjemný a pohodový pocit. Tady bohužel romantický vztah trochu vázne a je skoro zcela oproštěn od jakéhokoliv vývoje. Nedotažený, bez příslibu budoucího rozvíjení a velmi rychle nahozený. Možná to bylo způsobené plochými postavami, které nebyli natolik důrazné a nenabídli čtenáři až tolik pestrosti jako v předchozích dílech a celkově bych řekla, že celý příběh byl velmi lehce nahozen, bez hlubší propracovanosti.

Velmi se mi líbilo prostředí vinice i několik málo zmínek o vaření a i když to tentokrát nebyla TOPka Romantických útěků, nakonec mě dokázal román Vinice ve Francii zaujmout a alespoň trochu nadchnout svojí pohodovou atmosférou. Pokud máte rádi oddechovky, které vás příjemně pobaví a dokáží vykouzlit milou a pozitivní náladu, tady určitě nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další „caplinovku“ s příměsí jídla a romantiky děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vinice ve Francii pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *