Recenze

Léčivá příroda – Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat

Nechte se pozvat autorkou ALICÍ PECK mezi stromy: do zahrad, lesů a třeba k vodě – na čerstvý vzduch. V knize LÉČIVÁ PŘÍRODA se dozvíte „jakto“, že tyto „drobnosti“ vám pomůžou např. s chronickou únavou, depresí, bolestmi hlavy apod.

Název: Léčivá příroda 

Podtitul: Jak může šinrin joku, uzemnění, pobyt venku nebo jen otevřené okno uzdravovat

Autor: Alice Peck

Nakladatelství: Anag

Rok: 2019

Počet stran: 148

Podle oficiální anotace

Odhalte kouzlo a účinnou moc venkovních procházek a trávení času v přírodě.

Procházky a jejich pozitivní vliv na množství zdravotních neduhů

Budete překvapeni, když zjistíte, jak může koupání v lesních studánkách či potocích nebo i pouhé procházky v parcích poskytovat jednoduchý a účinný způsob zlepšení zdraví a mít příznivý vliv na vnitřní pohodu. To, co všichni intuitivně víme, je dnes již vědecky ověřená pravda: už jen to, že vyjdeme ven, je pro nás dobré. Bylo prokázáno, že procházky a trávení času venku mají pozitivní vliv na obrovskou řadu onemocnění a zdravotních potíží, od cukrovky až po depresi, úzkost či arteriosklerózu.

Jak může odpolední procházka změnit váš život?

Tato praktická kniha plná vědecky ověřených faktů vám naznačí, že k uzdravení těla i duše nepotřebujete spoustu dní dovolené ani složitá technická zařízení. Pokud se odpoledne půjdete projít parkem, omočíte se v moři nebo se bosýma nohama zaboříte do bahna, může vám to změnit život.

Summa summarum

Nakladatelství Anag má pro čtenáře opět krásnou knihu: je vytištěna na křídovém papíře, nádhernou grafiku a je plná barevných fotografií. A nepotěší jen oko, ale i duši ?. Tematicky se věnuje všemu, co naše prababičky a babičky považovaly za samozřejmé, ale my jsme na to v přetechnizované době zapomněli. Třeba na to, jak je zdravé být venku, trávit čas mezi stromy ??? – nebo proč je v pořádku nechat děti „vařit z bahna“ ?.

Samotný obsah knihy je rozdělen do 10 kapitol:

Úvod: Od Edenu k ekoterapii

Kapitola 1: Čerstvý vzduch

Kapitola 2: Běžte se projít

Kapitola 3: Šinrin joku 

Kapitola 4: Slastná špína

Kapitola 5: Léčivá moc rostlin

Kapitola 6: Význam přírody

Kapitola 7: Od bouře k žáru pouště

Kapitola 8: Léčba vodou

Kapitola 9: Cirkadiánní rytmy

Kapitola 10: Vnitřní krajina

Citace, Bibliografie, Převzaté texty a fotografie, Poděkování,  O Autorce, Rejstřík.

Jakmile se do textu začtete, zjistíte, že každá kapitola kombinuje krátké příběhy lidí a doporučenou literaturu spolu s nejnovějšími lékařskými a vědeckými objevy, které znovu potvrzují léčivou moc přírody. Na knize se mi líbí, že autorka nevystavěla obsah „na dojmech a pocitech“, ale u každého tvrzení poctivě uvádí citaci: zdroj a autora. Kniha pro mě byla jak užitečným „opakováním“, tak i poučením, např. o šinrin joku japonské terapii lesní lázní a hezké vysvětlení pojmu cirkadiánního rytmu. Pokud jste poslední zmíněný termín neslyšeli, uvádím jeho definici dle WIKIPEDIE: cirkadiánní rytmus (případně cirkadiální) je biologický rytmus s periodou o délce 20–28 hodin (lat. circa = „okolo“, „během“, dies = „den“). Cirkadiánní rytmus je jeden z biorytmů, tedy kolísání aktivity a bdělosti nejčastěji s denní, měsíční nebo roční periodou (Obr.: cirkadiánní rytmus, zdroj WIKIPEDIE). Líbila se mi i kapitola Léčivá moc rostlin, kde autorka uvádí (kromě jiných meditací v knize) i hezkou meditaci na květiny??. Pokud hledáte titul, kde jsou shrnuty nejpodstatnější účinky přírody na lidský organismu, je pro vás Léčivá příroda to pravé. Kniha se mi líbí ?, doporučuji ♥. 

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

KNIHOU MŮŽETE LISTOVAT  NA ANAG.CZ

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *