Recenze

Vražda v ledu

Mnoho dívek sní o tom, že zazáří ve světle reflektorů. A některým se to splní. Jejich okamžik slávy je však provázen smrtí. Další díl se soudní patoložkou Julií Schwarzovou má název VRAŽDA V LEDU a je to po čertech mrazivý případ. 😉

Název: Vražda v ledu

Autor: Catherine Shepherd

Překlad: Rudolf Řežábek

Nakladatelství: Grada Cosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 304

Jedné mrazivé zimní noci je patoložka Julia Schwarzová zavolána k mrtvému tělu. Na efektně nasvícené ploše na náměstí však vidí jen krásnou ledovou sochu. Při pohledu zblízka si s hrůzou uvědomí, že uvnitř je mladá žena. Nikdo neviděl, jak se tam socha dostala, nikdo neví, jak byla oběť v ledu uvězněna. Navíc není možné provést pitvu, dokud socha neroztaje. Než však Julia může vzít do ruky skalpel, podivný umělec udeří znovu.

ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ ζ

Detektivka Vražda v ledu je už třetím dílem ze série Julia Schwarzová a Florian Kessler. Už předchozí díly Vražda na blatech a Vražda bez soucitu dávaly tušit, že tahle série bude čtenáře bavit a ani třetí díl není výjimkou. Opět vás přivítá Ledová lady Julie Schwarzová a neústupný komisař Florian Kessler. Tentokrát se vydávají po stopách zvráceného umělce, který své oběti uchovává v ledových sochách.

Příběh je vyprávěn er-formou, v kterém sledujete nejen komplikované vyšetřování vražd mladých žen, ale nahlédnete i do pachatelovy mysli a do prostředí uměleckého baletu. Všechny tyto linie jsou nenáročnou podívanou, která do sebe plynule zapadá a čtenáři umožňuje vnímat celý případ z ptačí perspektivy.

Někde za mnou něco zařinčí a to mě vytrhne z myšlenek. Blíží se kroky. Rázem se mi rozbuší srdce.
„Nechte mě jít,“ žadoním a začnu se třást. „Nikomu nic neprozradím.“
Stoupne si přesně přede mě a se svraštělým čelem si mě prohlíží. Raději jsem měla držet jazyk za zuby. To, co jsem pronesla, se mu nelíbí. V očích se mu nebezpečně zableskne. Cítím zlo, které z něho vychází. Vyděšeně se tisknu k hranatému pilíři, který mi v té chvíli připadá jako spojenec.
„Slíbil jsem ti největší roli tvého života. Ty ji už nechceš?“ Kolem rtů mu pohrává ošklivý úsměšek.

Autorka vsadila na osvědčený knižní tahák a do hlavní role obsadila ledovou královnu soudní patologie, jejímž partnerem je vyšetřovatel, co má pro strach uděláno. Společně tak tvoří sympatickou dvojici, kterou si zkrátka zamilujete. Catherine Shepherd se v této sérii nesnaží stvořit kriminalistické veledílo, které by dostatečně šokovalo a důmyslně si zahrávalo se čtenářovou myslí. Její případy jsou přímočaré, jdoucí po hlavní linii bez zbytečné omáčky kolem a čtenář tak rychle do sebe nasaje celou vystavěnou zápletku.

Hned od začátku vás případ vtáhne do svého středu a zrychleným tempem míří ke svému závěru. Tentokrát autorka lehce upozadila soukromí hlavních postav a plně se věnovala mrazivé zápletce. Chlad i ledová atmosféra mrazu i podivných vražd vám zalézá pod nehty a vy s neutuchající zvědavostí očekáváte další vrahovy kroky.

Velkých krvavých nechutností ani děsivých popisů se vám nedostane, příběh si plyne svým neměnným tempem a uspokojí nejednoho nenáročného čtenáře detektivek. Pokud se řadíte právě k těmto nadšencům krimi žánru, kde nesmí chybět napětí, vztahové propletence hlavních postav i zajímavé případy, pak sáhněte po knize Vražda v ledu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další zajímavý případ německé soudní patoložky děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Vražda v ledu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *