Svět knih

Tyhle knihy roku 2019 prostě chcete :-)

Rozhodly jsme se, že vám představíme naše Top knihy roku 2019. Původně jsme si myslely, že vám dáme tipy na knižní dárky pro vaše blízké, ale je to blbost, protože jakmile se vám tyto knížky dostanou do ruky, už je jen tak nepustíte… 🙂

 

Tipy od Veru:

Za minulý rok jsme přečetla snad rekordní počet knih a vybrat jich pouze několik, je téměř nadlidský úkol. Po vypsání všech nejlepších knih za minulý rok, jsem musela sáhnout ke škrtům a to dosti značným 😉 . Nicméně jsem ráda, že se do mého soukromého „žebříčku“ dostaly hned čtyři čeští autoři (jedna z nich je sice Slovenka, ale tu beru jako „naši“ 😉 ). Bravo!!!

Hned na začátku musím rozhodně zmínit knihu LUSTR PRO PAPEŽE českého autora Jana Tománka. Tato kniha ve mně stále rezonuje i několik týdnů po přečtení a pokud bych měla vybrat jednu jedinou knihu roku 2019, byla by to právě tato.

Kniha, která mě úžasně v minulém roce pobavila je z pera Moniky Bittlové a jmenuje se NECH TO PLAVAT. Trojice bláznivých ženských, které se snaží o sebevraždu – no prostě skvělé.

Velkým příjemným překvapením pro mě byla kniha DRACULOVA ŽENA slovenské autorky Michaely Elly Hajdukové. Historická romance s Vladem III. alias Draculou byla osvěžujícím čtením s přídavkem tajemna.

Knihy autorky Mary Sharratt mě vždycky hodně baví a výjimkou nebyl ani její další historický román DCERY ČARODĚJNÉHO VRCHU. Neuvěřitelně živý román, který je naplněn ohnivou ženskou energií a ohromující silou.

Romantický příběh LÉTO NA MAXIMUM české autorky Petry Martiškové vás vrátí do časů vašeho dospívání a bude i pan „Božský“ 😉 . YA román prošpikovaný humorem mě udělal radost.

Dalším příjemným překvapením byla kniha POSEDLOST od J. R. Ward. Romantika (jak taky jinak u mě, že?) plná vášně, ale také detektivka s thrillerem. Výborně namíchaný knižní mix.

PAŘÍŽSKÝ ARCHITEKT spisovatele Charlese Belfoura je silným příběhem z okupované Francie. Osud Luciena – pařížského architekta vás dojme svou lidskostí. Krásná kniha.

František Niedl je mým oblíbeným spisovatelem, takže jsem nemohla vynechat jeho knihu INSPEKTOR S VELKÝM PTÁKEM. Já jsem se skvěle bavila a autorův humor prostě miluju.

Nakonec jsem si nechala knihu PAŘÍŽSKÁ ŠVADLENA od Natashi Lesterové. Poznáte lásku i válku, silné i slabé ženy, odporné i vzrušující muže a hlavně si užijete skvělé čtení. Nádherný, dojemný příběh.

         

   

 

Tipy od Káti:

Při listování archívem našeho blogu mě hryzlo černé svědomí s jedovatou poznámkou: „To máš málo práce, žes´ přečetla tolik knih? Nemáš co dělat, lemro líná…?“. Naštěstí jsem k sebeobviňujícím poznámkám imunní 🙂 a s tichou odpovědí mému uvědomělému Já : „Jsem si jistá, že práce je to poslední, co mi zmizí ze života, zatím na mě vždycky počkala…“, jsem se vrátila ke svému záměru vybrat ze svého „čtenářského deníku“ několik NEJ knih roku 2019.  Protože mě baví  knihy historické, fantasy, horory, o seberozvoji, detektivky a thrillery, budu „lovit“ a vybírat z těchto žánrů.

Zde jsou mí favorité 🙂 :

Začnu knihou POUHÝ STÍN francouzské spisovatelky Kristine Giébelové. Tento thriller začíná jako další „tuctovka“ tohoto zaměření, ale zdání klame. Kniha je hodně temná a má tak překvapivě šokující závěr, že si ji budete pamatovat ještě hodně dlouho po dočtení poslední věty.

Z knih s detektivní zápletkou mě nejvíce bavila sbírka povídek Romana Cílka VZPOURA POKOŘENÝCH ANDĚLŮ. Jedná se o soubor 12 povídek, které spojuje kriminální námět. Každá povídka je originál, takže se nebojte, že přečtete první tři příběhy a u ostatních konec uhádnete.

Další knihou, která mě v roce 2019 „dostala“ je titul  PSYCHOPAT V MÉM MOZKU. Autorem a zároveň i „hlavním hrdinou“ je neurobiolog James Fallon. Jedná se o populárně naučnou knihu, která sice není úplně jednoduchá na čtení, ale o psychopatech a jejich vnímání světa se z ní dozvíte maximum.

Z publikací věnujících se historii nominuji na „topku“  NEIN! SPIKNUTÍ PROTI HITLEROVI 1935 – 1944 pana spisovatele Paddyho Ashdowna. Je jedinečná tím, jak dokonale vykresluje složitou strukturu antihitlerovské sítě v Německu.

Ze stejného období si mě získala kniha vydaná k 75. výročí vstupu československých vojáků do vlasti přes Dukelský průsmyk autorů Miroslava Brože a Milana Kopeckého s názvem ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ JEDNOTKY NA VÝCHODĚ .

Dalším titulem, který mě v minulém roce velmi příjemně překvapil, je ZAMILUJTE SI SVŮJ DOMOV českých autorek Markéty Popovičové a  Michaely Kramolišové. V knize se dozvíte, jak se „nezbláznit“ z nekončícího kolotoče v domácnosti a jak si to „seštelovat“ v hlavě, abyste se doma cítili spokojeně.

Nein! Spiknutí proti Hitlerovi 1935-1944

 

 

 

 

Doufáme, že jsme vám našimi tipy udělaly radost a vaše knihovny se zase trochu rozrostou o další skvělé knížky. Užijte si příjemné čtení 🙂 .

Káťa a Veru.

 

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. Velmi mě láká NEIN a Pařížská švadlena 🙂 Dvě takové velmi ,,podobné“ knihy že 😀

    Ale obě mají nejen velmi působivé ohlasy, ale také anotace 🙂

    1. Veronika Esserová says:

      😀 😀 za sebe Pařížskou švadlenu rozhodně doporučuji! 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *