Svět knih

MDŽ aneb ženu květinou ani knihou neurazíš ?

MDŽ aneb ženu květinou ani KNIHOU neurazíš .

Udělejte ženám (nebo samy sobě) radost k MDŽ romantickou knihou. Vybrala jsem pro vás knihy, které nadchnou všechny čtenáře s romantickou duší. Někteří z nás mají rádi jednoduše vystavěné příběhy, v kterých vás nic nerozptyluje od hlavní linie a kde předestřená milostná zápletka vede k jasnému vyústění s happy endem. Většinou jsou tyto romány řádně okořeněny erotikou a vzrušením. A pak je druhá skupina čtenářů, která potřebuje v romantickém příběhu rozvětvené popisy a třeba i složitější zápletku nejlépe postavenou na historickém podkladě. A pokud vám tyto romány navíc poskytnou dvě dějové linie, kde se střídá minulost s přítomností, pak čtenářova spokojenost už nemůže být větší. 😉 A pak jsou tací, kteří můžou prostě všechny romanťárny. 🙂

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Takže pojďme se podívat na romantické „jednohubky“, které jasně ovládlo nakladatelství Baronet:

DEFY, VICIOUS, RUCKUS, SCANDALOUS a BANE – L. J. Shen: tahle pěkně žhavá partička ze série Hříšníci vás dostane do kolen. Jeden větší potížista než druhý a přece s velkým srdcem. Bohatí frajírci, kteří si užívají alkohol, drogy, holky, peníze v jakékoli míře, si vás podmaní a okouzlí svým stylem a osobním kouzlem. Vtipné dialogy, vzrušující napětí, nezbytná romantika a opravdu řádná porce erotiky vás vtáhne do světa bohatých týpků, které vždy dostanou to, co chtějí. A každý z nich chce ženu, která o něho naprosto nejeví zájem. Velmi povedené série.

LÁSKA MÉHO ŽIVOTA – Penelope Ward: Gaven a Raven pochází z naprosto odlišných životních poměrů a přece se do sebe zamilují. Ale nečestné praktiky Gavinovy matky je na dlouhý čas rozdělí. Znova se setkají po deseti letech za nešťastných okolností. Je možné vrátit se zpět, zapomenout na staré křivdy a znova se poddat lásce? Autorka přesně ví, co její čtenářky potěší a kudy se má děj ubírat, aby v nich vyvolala škálu emocí, které je semelou a nadchnou. Vzrušující příběh, kde nechybí jiskřivé napětí, záporák, který zamíchá karty ani romantika řádně okořeněná erotikou, vás bude unášet na vlnách lásky a emocí.

Další velmi povedenou sérií je Miluj mě lží od autorky Tarryn Fisher. Tahle romantická řada je naprosto odlišná. Všechny knihy z této série LÁSKA A JINÉ LŽI, PAST LŽÍ a ZLODĚJ okupují tři hlavní postavy. Milostný trojúhelník Caleb, Olivia a Leah rozjíždí hru plnou lásky i lstivých intrik. Dojde na romantiku a lehce i na erotiku, ale hlavním táhlem jsou praktiky a lstivé úskoky jednotlivých protagonistů, kteří se neštítí téměř ničeho. Romantika s psychologickou příchutí a lehkým závanem thrilleru má neuvěřitelný náboj, který vás žene dopředu. Bude vás dráždit, iritovat a rozhodně bavit. Velmi nevšední romantická série, která mě v minulém roce překvapila asi nejvíce.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Než vám představím romány, jejichž prvotním úkolem je přinést čtenáři silný příběh, který se nese na vlnách romantiky, udělám předěl knižní řadou autorky Julie Caplinové. Její série Romantické útěky je přesně na pomezí těchto mnou rozdělených kategorií a vynechat ji zkrátka nelze. KAVÁRNA V KODANI, PEKÁRNA V BROOKLYNU, CUKRÁRNA V PAŘÍŽI, HOTÝLEK NA ISLANDU, PLÁŽ V CHORVATSKU vydané romantické útěky, které mají společného jmenovatele – pohodu a hygge styl. Každý díl obsahuje jeden romantický příběh zalitý klidem, štěstím, pozitivitou a osobní magií. Julie Caplinová to s námi romantickými čtenáři zkrátka umí. Přesně ví, jak nadávkovat a poskládat děj, aby v něm nebyla hluchá místa, poškádlila váš apetit laskominami, rozechvěla struny vašich emocí a nadchla vás svým příběhem.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Pojďme se teď podívat na mé knižní tipy, jejichž hlavním posláním je představit silný, osobní příběh, který je spjat s romantickou linkou:

VĚZŇOVA ŽENAMaggie Brookes: příběh plný lásky a odvahy, na který autorka narazila náhodou a dokázala ho přetvořit v romantické vyprávění plné bolesti, strádání, ale také naděje a velkého odhodlání. Děj knihy je inspirován skutečným příběhem a odehrává se v roce 1944 v táboře pro válečné zajatce, kam se dostane manželský pár. On je britský zajatec a ona česká dívka přestrojená za chlapce. Romantický příběh ojedinělé lásky, kterou nedokáže od sebe odloučit ani válka.

POHLEDNICE BEZ PODPISUImogen Clarková: v této knize vás čekají dvě dějové linie příběhu a pohnuté vyprávění o rozhodnutích, která vám můžou změnit život. Cara nachází na půdě svého domu krabici se starými pohlednicemi, jenž uchovávají rodinné tajemství, které vás zavede do roku 1969. Na Caru čeká nejenom odhalení rodinné záhady, ale i uspořádání si vlastního života, do kterého možná nechá vstoupit i novou lásku. Autorka má ojedinělý dar vyprávění, které vás okamžitě vtáhne do sebe. Příběh vyprávěný s velkým citem je určen pro všechny nadšence hlubokých příběhů.

A nakonec jsem si nechala autorku, která se pro mě stala hvězdnou kometou knižního světa a jejíž knihy mě naprosto uchvátily. Natashe Lester vyšly u nás dvě nádherné knihy s názvem SKŘÍŇ PLNÁ DIORA a PAŘÍŽSKÁ ŠVADLENA. Obě dvě knihy spojuje móda, dvě dějové linie, z nichž jedna spadá do období 2. světové války a strhující příběh o silných ženách, který se nese na romantické lince. Oba dva obsáhlé romány jsou emočním zážitkem, které se vám hluboko vryje do srdce. Dvě dějové linie vás uchvátí svou silou a naléhavostí a vy se ponoříte do vyprávění, v kterém prožijete příběh plný vášně, nebezpečí, ztráty i tajemství. Doporučuji!

Natasha Lester vydala i jiné romány, které nejsou přeloženy do češtiny a sehnat je v angličtině není problém. Pokud jste na tom jako já a angličtina vám úplně „pane“ neříká, můžete si vyzkoušet rozřazovací test na AJ a potom mrknout na to, jak se naučit anglicky snadno a rychle. Pak už vám nic nestojí v cestě, abyste se vrhli na své oblíbené autory napříč jazykovým světem. Nemusíte čekat na přeloženou novou Julii Caplinovou, která se v dalších dílech vydá do Irska a Švýcarska, protože si ji můžete přečíst v originále (s Ovidiem ještě posečkám 😀 ).

Všechny recenze najdete pod názvy knih, třeba vás některá přesvědčí o nutnosti ji přečíst 😉 . A já vám přeji, milé ženy, spoustu romantických a vášnivých chvil nejen v knihách, ale i v osobním životě.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *